Pradinukų tėvams siūloma leisti prižiūrėti vaikus namie karantino metu

Pradinukų tėvams siūloma leisti prižiūrėti vaikus namie karantino metu

Seimo socialdemokratų partijos frakcijos nariai Juozas Olekas ir Julius Sabatauskas antradienį užregistravo siūlymą, kad pradinių klasių vaikus  auginantys tėvai, globėjai galėtų prižiūrėti vaikus namie, kai mokyklose paskelbiamas karantinas dėl epidemijos. Tokiu atveju karantino metu tėvai ar globėjai gautų nedarbingumo išmoką pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą.

„Kaip tik šiemet, kai daugelis darželių ir mokyklų paskelbė karantiną dėl gripo epidemijos, paaiškėjo problema, kad darželius lankančių vaikų tėvai, galėjo gauti nedarbingumą ir prižiūrėti atžalas, o štai mokyklinio amžiaus vaikai buvo paliekami be priežiūros. Todėl užregistravome pataisą, kad tėvai  galėtų karantino metu prižiūrėti ir pradinių klasių vaikus iki penktos klasės imtinai ir gauti už tai nedarbingumo išmoką,“ – sako LSDP frakcijos seniūnas J. Olekas.

Pagal dabar galiojantį įstatymą karantino metu vienas iš tėvų galėdavo gauti nedarbingumo išmoką ir prižiūrėti ikimokyklinio ugdymo įstaigą lankantį vaiką iki 14 dienų.

Close