Po Vilniaus savivaldybės smūgio neįgaliesiems – parlamentarės kreipimasis: žmonės atkirsti nuo gyvenimo

Po Vilniaus savivaldybės smūgio neįgaliesiems – parlamentarės kreipimasis: žmonės atkirsti nuo gyvenimo

Bręstant skandalui dėl Vilniaus savivaldybės sprendimo nutraukti „Socialinio taksi" paslaugų teikimą neįgaliesiems, Seimo narė Orinta Leiputė skubiai kreipėsi į Socialinių reikalų ir darbo ministeriją bei pačią savivaldybę.

„Sunku patikėti, kad tokie dalykai vyksta. „Socialinio taksi" paslaugų paklausa – didžiulė. Svarbu suprasti, kad kalbame ne tik apie pavėžėjimą. Vilniaus valdžia atėmė iš žmonių galimybę sulaukti pagalbos išeinant iš namų, paprašyti nunešti daiktus, įsodinti, palydėti. Šios paslaugos teikiamos visą parą. Organizuojamos judėjimo negalią turinčių žmonių kelionės į darbą, ligoninę ar kitas vietas, kad būtų užtikrintas žmonių savarankiškumas ir orumas. Pašykštėjusi pinigų „Socialiniam taksi", Savivaldybė smogė neįgaliesiems tarsi iš pasalų, atkirsdama juos nuo gyvenimo", – piktinasi O. Leiputė.

Parlamentarė pažymi, kad kitų miestų savivaldybės toliau sėkmingai remia šią iniciatyvą, kuri plėtojama 14 savivaldybių.

„Vilniaus valdžios nurodomos priežastys – grynai biurokratinės. Eilinį kartą liudijame sostinės valdžios atotrūkį nuo žmonių kasdienybės. Ar tik nebus čia dar vienas atvejis, kai tokiu būdu kuriamos sąlygos apipilti pinigais kokius nors Vilniaus vadovams artimus verslo subjektus?" – įtaria O. Leiputė.

Socialdemokratė pažymi, kad 2021 m. „Socialinis taksi" teikė vidutiniški 700 paslaugų per mėnesį, nors realus poreikis – daug didesnis.

„R. Šimašius staiga nusprendė, kad žmonėms su negalia nebūtina išeiti iš namų. Ne tik darbas, bet ir parduotuvė ar kinas virsta svajone. Ar toks miestas gali vadintis moderniu, pažangiu, patogiu? Tikrai ne. Jam tinka apibūdinimas „žiaurus", - mano O. Leiputė.

Kreipimesi į Socialinių reikalų ir darbo ministerija parlamentarė klausia, kokių veiksmų bus imtasi siekiant priversti sostinės valdžią persigalvoti ir persvarstyti galimai diskriminacinį sprendimą.

Susiję straipsniai

Close