Po socialdemokratės kreipimosi į Seimą gestais parlamentarai balsavo už LRT įstatymo pataisas

Po socialdemokratės kreipimosi į Seimą gestais parlamentarai balsavo už LRT įstatymo pataisas

Po to, kai socialdemokratė Raminta Popovienė pristatydama LRT įstatymo pataisas į Seimą kreipėsi ne tik žodžiais, bet ir gestais, kuriuos vartoja klausos negalią turintys žmonės, Seimo nariai priėmė jos pasiūlytas LRT įstatymo pataisas, kad pagal kurią visuomeninis transliuotojas turėtų rodyti kur kas daugiau laidų rodyti su titrais arba verčiamų į gestų kalbą, taip pat LRT būtų įpareigotas  įstatymu dalį laidų pritaikyti regos negalią turintiems žmonėms – įgarsinti rodomus vaizdus.
Tokių televizijos programų transliacijų, kurių transliavimas pritaikytas klausos ir regos negalią turintiems asmenims, trukmė turi sudaryti:
  • programos su lietuviškai subtitrais - ne mažiau kaip 50 procentų viso transliavimo laiko;
  • programos, verčiamos į lietuvių gestų kalbą - ne mažiau kaip 20 procentų viso transliavimo laiko;
  • programos, pritaikytos regos negalią turintiems asmenims - ne mažiau kaip 10 procentų viso transliavimo laiko.
„Žmonės su negalia dažnai susiduria su kliūtimis, apie kurias dažnai net nepagalvojame. Viena iš jų – informacijos prieinamumas klausos ir regos negalią turintiems asmenims. Džiaugiuosi, kad šiandien LR Seimas sumažino bent vieną iš kliūčių ir pritarė šiam įstatymo projektui. Nors ir nedideliais žingsniais, bet palaipsniui įgyvendindami ir didindami pritaikomų laidų procentą, kratomės būti vadinami šalimi, kurioje neįgaliesiems pritaikytų programų procentai patys mažiausi Europos Sąjungoje", - sako R. Popovienė

Susiję straipsniai

Close