Po R. Pociaus pasisakymų socialdemokratai prašo įvertinti situaciją vidaus reikalų sistemoje

Po R. Pociaus pasisakymų socialdemokratai prašo įvertinti situaciją vidaus reikalų sistemoje

Buvusiam Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadui Ričardui Pociui paaiškinus savo pasitraukimo motyvus, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos nariai parengė kreipimąsi į Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetą (TTK) ir Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisiją, prašydami įvertinti vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės ir jos vadovaujamos ministerijos kompetenciją organizuojant jai pavaldžių institucijų darbą ir valdant išskirtines situacijas, tokias kaip riaušės ar kitokie neramumai.

„Buvusio VST vado išsakyta kritika ministrei A. Bilotaitei ir jos vadovaujamai ministerijai – labai rimta. Abejotina ministrės kompetencija jau ne kartą tapo skandalų priežastimi. Vėl kyla klausimas, kaip chaosas vidaus reikalų ministerijoje veikia viešąjį saugumą šalyje, ypač esamomis aplinkybėmis, kai situacija tokia įtempta“, – klausia LSDP frakcijos seniūnas Gintautas Paluckas.

Seimo vicepirmininkas, TTK narys socialdemokratas Julius Sabatauskas atkreipia dėmesį į R. Pociaus teiginį, kad „riaušių malšinimas vyko be jokio teisinio pagrindo“.

„Buvusio vado teiginiai – grėsmingas signalas. Gali būti, kad dėl tvyrančio chaoso ir ministrės A. Bilotaitės vadovavimo stiliaus atsakingos institucijos susiduria su trikdžiais, kai reikia reaguoti į išskirtines situacijas. Neturėtų būti taip, kad sprendimų ieškoma improvizuojant paskutinę akimirką. Galimiems įvykiams turi būti rengiamasi iš anksto, derinant visų tarnybų veiksmus“, – įsitikinęs J. Sabatauskas.

Pasak Seimo nario socialdemokrato Kęstučio Vilkausko, „viešojo saugumo ir teisėsaugos ateitis kelia didelį nerimą. Ministrė atvirai žada, kad dar drastiškiau taupys lėšas viešojo saugumo sąskaita, vadinasi, naikins padalinius, mažins pareigūnų skaičių, nors jau ir dabar trūksta tūkstančių policijos pareigūnų kasdienėms užduotims atlikti.“

Kaip vertus ypatingo dėmesio socialdemokratai įvardija R. Pociaus teiginius, kad „nebuvo laikomasi absoliučiai jokių procedūrų, jokių tvarkų, jokių operacinių planų. Dėl operacinio plano VST įsakymą duoda tik ministras, šiuo atveju – ministrė A. Bilotaitė“. Tačiau „ministerija nederina ir logiškai neapskaičiuoja užduočių tarnyboms, VRM vadovybė neturi kompetencijos organizuoti paprastų jungtinių operacijų, nustatyti operacinių planų, lėšos švaistomos pagal „myliu nemyliu“ principą, leidžiami su niekuo nederinti diletantiški nurodymai, o tai veda prie sistemos irimo“, – sakė R. Pocius.

Susiję straipsniai

Close