Po A. Bilotaitės raginimo „negalvoti“ apie slėptuves – kvietimas galvoti [spaudos konferencija]

Po A. Bilotaitės raginimo „negalvoti“ apie slėptuves – kvietimas galvoti [spaudos konferencija]

Vidaus reikalų ministrei Agnei Bilotaitei pareiškus, esą „neturime galvoti, kaip slėptis“ ir „privalome investuoti ne į rūsius, o į krašto gynybą“, parlamentarams kyla vis daugiau klausimų dėl dabartinės valdžios požiūrio į civilinę saugą.

Socialdemokratų Seimo frakcijos nariai Dovilė Šakalienė, Linas Jonauskas, Eugenijus Sabutis ir Kęstutis Vilkauskas antradienį rengiamoje spaudos konferencijoje pakomentuos sudėtingą situaciją civilinės saugos srityje.

Slėptuvių infrastruktūra mūsų šalyje nebuvo išsaugota, dauguma jų privatizuotos, panaikintas Civilinės saugos departamentas, Krizių valdymo centras.

Nežinioje palikti žmonės su negalia: neaišku, kas rūpintųsi jų evakuacija, kaip butų įspėjami tie žmonės, kurie tiesiog negali girdėti sirenų gausmo.

Be to, socialdemokratai įspėja dėl Civilinės saugos įstatyme įtvirtintos privilegijos: slėptuvės yra skirtos tik valstybės tarnautojams!

Ministerijai dedant daug vilčių į tai, kad slėptis tinkamas patalpas galbūt įrengs naujų pastatų statytojai, socialdemokratai ragina didinti valstybės investicijas į civilinę saugą ir parengtį, imant pavyzdį iš tokių valstybių kaip Suomija ir Šveicarija.

Ministrės A. Bilotaitės žodžiais, šiuo metu finansavimas civilinei saugai „tikrai yra, sakyčiau, minimalus“.

Kiek Lietuvos gyventojų galėtų skubiai ir saugiai pasislėpti antskrydžio metu? Ar dabartiniai kolektyvinės apsaugos statiniai saugūs? Kaip elgtis mamai su autistišku vaiku? Ar turime pažeidžiamų grupių evakuacijos planą? Tai tik keli aspektai, kuriuos numatoma aptarti spaudos konferencijoje.

Socialdemokratai taip pat pristatys savo pasiūlymus Seimui dėl slėptuvių įrengimo ir išpirkimo, savivaldos vaidmens, evakuacijos strategijos.

Kas: spaudos konferencija „Slėptuvės ir civilinė sauga: kada būsime kaip Suomija?“ Dalyvauja: Seimo nariai socialdemokratai Dovilė Šakalienė, Linas Jonauskas, Eugenijus Sabutis, Kęstutis Vilkauskas.

Kur: Seimo Spaudos konferencijų salėje, II r. 2 a.

Kada: antradienį, 2022-05-10, 9.30 val.

Tiesioginę transliaciją stebėkite čia.

Susiję straipsniai

Close