Petras Eidukevičius. Teismui „MG Baltic“ byloje paplokime?

Petras Eidukevičius. Teismui „MG Baltic“ byloje paplokime?

Teismo „MG Baltic“ byloje verdiktą žiniasklaida vadina „sensacija“. Liberalai džiaugiasi, kaip korupcijos kaltės kuprą nusimetę. Vienam iš žymiausių opozicijos atstovų: “Tai yra visiškas anekdotas”.

Paprastam piliečiui taip pat ne liūdna: na, pagaliau “teisybė” triumfuoja – aiškėja, kas yra kas. Tik Prezidentūra tyli. Lyg amą praradusi?

Atsikvošėkime. Čia jokios sensacijos, jokio anekdoto. Čia viskas dėsninga ir net labai nuoseklu. Tiesa, yra vienas kliuvinys, trikdantis visus: ir kuprą nusimetusius, ir anekdotą įžvelgiančius, ir amą praradusius.

Kodėl tiek – šešis metus teismas tempė gumą su išteisinimu, kai yra toks kaltinamų veiksmų pateisinimas – komercinis paskolos sandoris?

Mūsų Seimo Pirmininkė, matom, pozicijos vardu ploja atsistojusi. Toks nekasdieninis momentas. Neva nusimesta korupcijos kaltės kupra, kamavusi net šešis metus.

Na, su anekdotine pinigų viskio dėže pričiuptus, galima suprasti. Šokas. Užmiršo, kas ir kaip. Natūralu. Advokatai tuojau – po kiek laiko pamokė, kaip „teisybę” aiškinti.

Ir teismų sistemos su jos prokurorais, advokatais, bei Seimo, Prezidento priežiūra tokį gumos tempimą galima paprastai paaiškinti. Čia turime reikalą su komerciniu sandoriu.

O kur komercinis sandoris, ten galioja ir komercinė paslaptis. Ji galioja visuotinai ir rinkoje nediskutuotinai, nors nėra net paminėta mūsų teisės pagrinde – LR Konstitucijoje.

Štai čia teismų sistema su Seimo bei Prezidentūros priežiūromis šešis metus ir suko galvą, kaip pralįsti pro šią konstituciškai nediskutuotiną komercinę paslaptį?

Tačiau kas iš to mums, kad sistema pralindo? Kas paprastam piliečiui paaiškėjo?

Na, man pačiam galutinai paaiškėjo, kaip mūsų teismų sistema su jos prokurorais ir advokatais yra glaudžiai susieta su svarbiausia mūsų valdžia – Seimu bei Prezidentūra.

Jie susieti ne tik komerciškai, kai ranka ranką plauna, bet ir vertybiškai - komercine paslaptimi. Todėl ir neverta stebėtis, kad teisme, Seime ir kitose valdžios įstaigose dažnai reikalai kaip komerciniai sandoriai sprendžiami po kilimu. Tokia rinkos kasdienybė?

Tokia ir mūsų demokratijos kasdienybė?

Tokią mūsų demokratijos kasdienybę mato mūsų Rytų kaimynai. Autokratai tokią, o ir kitokią mūsų tamsią „demokratijos kasdienybę” išpučia, skleidžia, zombina savo publiką.

Jie tai jau tikrai paplos teismui už tokį jų propagandai palankų teismo verdiktą?

Mūsų Seimo Pirmininkė, matom, pozicijos vardu ploja atsistojusi. Toks nekasdieninis momentas. Neva nusimesta korupcijos kaltės kupra, kamavusi net šešis metus.

Paplos ir opozicija. Tokia dovanėlė prieš rinkimus?

Kai teismas, palankus dešiniajai pozicijai, bent savo postais suinteresuotas daryti tokius dalykus, ir kaltinamųjų paistalus verčia verdiktą lemiančiais argumentais, tokį teismo sprendimą net nežinau kaip pavadinti.

Gal nevadinkime, tik paplokime? Ir teismui padėkokime, kad padėjo geriau paprastam piliečiui susigaudyti, kas šiuo atveju yra su amoralia kupra, o kas ne. Bus lengviau per rinkimus atsirinkti.

2022 balandžio 22 d.

Petras Eidukevičius yra Lietuvos socialdemokratų partijos Prienų skyriaus narys

Susiję straipsniai

Close