Numerių traukimas savivaldos rinkimuose kelia įtarimų, prašoma anuliuoti rezultatus

Numerių traukimas savivaldos rinkimuose kelia įtarimų, prašoma anuliuoti rezultatus

Keliolika komitetų savivaldos rinkimuose numerį „3“ galėjo ištraukti neatsitiktinai – yra pagrįstų abejonių, kad rezultatai buvo klastojami, prašyme Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) teigia Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP).

Partija turi duomenų, kad dalyje savivaldybių galėjo būti padaryti pažeidimai ir VRK prašo priimtus sprendimus anuliuoti, numerių traukimo procedūrą kartoti iš naujo.

Socialdemokratams kyla abejonių dėl skaidraus rinkimų komitetų numerių traukimo Anykščių, Birštono, Biržų, Druskininkų, Kazlų Rūdos, Pagėgių, Lazdijų, Skuodo, Širvintų, Ukmergės, Varėnos ir Vilkaviškio savivaldybėse.

Minėtose savivaldybėse rinkimų komitetai ištraukė numerį „3“.

„Kai kuriose iš šių savivaldybių rinkimuose dalyvauja tik vienas rinkimų komitetas, kurio atstovai „ištraukė“ 3-ius numerius. Kai kurios iš šių savivaldybių yra valdomos merų, kurie šiuose rinkimuose dalyvauja rinkimų komitetų sąrašuose (Anykščių – Kęstutis Tubis, Druskininkų – Ričardas Malinauskas, Lazdijų – Artūras Margelis, Pagėgiuose – Virginijus Komskis, Širvintų – Živilė Pinskuvienė, Varėnos – Algis Kašėta) ir jų atstovai taip pat netikėtai „ištraukė“ numerį „3“, - rašoma kreipimesi į VRK.

Anot socialdemokratų, gavus informaciją iš skirtingų savivaldybių matyti, kad VRK rinkimų organizavimo skyrius nesugebėjo užtikrinti skaidrios ir sąžiningos rinkimų komitetų numerių traukimo procedūros, skirtingose savivaldybėse ji vyko chaotiškai. Iš kai kurių savivaldybių gauta informacija, kad numeriai nebuvo traukti, jie tiesiog buvo pasirinkti pagal pageidavimą.

Prašyme VRK teigiama, kad ne visi savivaldybių komisijų nariai buvo informuojami ir kviečiami į posėdžius, kuriuose buvo traukiami rinkimų numeriai, taip buvo eliminuojama galimybė numerių traukimo procesą padaryti skaidrų.

 

Olgos Posaškovos/Seimas nuotrauka

Susiję straipsniai

Close