Negalios reforma - dar vienas smūgis pažeidžiamiems žmonėms? [Spaudos konferencija]

Negalios reforma – dar vienas smūgis pažeidžiamiems žmonėms? [Spaudos konferencija]

Seimo narys socialdemokratas Algirdas Sysas pirmadienį kviečia į spaudos konferenciją Seime „Negalios reforma - dar vienas smūgis pažeidžiamiems žmonėms?“

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos reklamuojamoje neįgalumo reformoje numatoma, kad žmonių su negalia reikalus tvarkys ir problemas spręs „atvejo vadybininkai“, o neįgalumo lygis bus nustatomas naujai: ne pagal sveikatos būklę, o pagal „dalyvumą“ (ministerijos naujadaras).

Šie valdžios užmojai kelia naują sumaištį ir šiaip pažeidžiamų žmonių gyvenime. Socialinė rūpyba ir medikų globa bus pakeista vadybininkų priežiūra? Vietoj žadėtos integracijos – totali liberalizacija?

„Kas jie tokie, tie atvejo vadybininkai? Jau 17 metų egzistuoja komisija, kuri turi savo ekspertus, specialistus, gydytojus, kurie gali nustatyti – sergi, nesergi, ar darbingas. Kas bus tie atvejų vadybininkai, iš kur jie bus paimti?“ – stebisi Seimo socialinių reikalų ir darbo komiteto narys Algirdas Sysas.

Spaudos konferencijoje taip pat kalbės Ginčų komisijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos narys teisininkas Tomas Bakučionis.

Kas: Algirdo Syso spaudos konferencija „Negalios reforma - dar vienas smūgis pažeidžiamiems žmonėms?“ Kalbės Ginčų komisijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos narys teisininkas Tomas Bakučionis

Kur: Seimo spaudos konferencijų salė, II r. 2 a.

Kada: 2022-09-19, pirmadienį, 10.30

Spaudos konferencija bus tiesiogiai transliuojama Seimo interneto svetainėje ir Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

Susiję straipsniai

Close