Moterų sąjunga iškėlė V. Blinkevičiūtę į prezidentes

Moterų sąjunga iškėlė V. Blinkevičiūtę į prezidentes

 

Lietuvos socialdemokračių moterų sąjunga (LSDMS) šeštadienį vykusiame tarybos posėdyje vienbalsiai iškėlė kandidate į prezidentus Europos Parlamento narę Viliją Blinkevičiūtę. Politikė dar nėra pasakiusi savo sprendimo dėl kandidatavimo prezidento rinkimuose, kurie vyks 2019 m.

Tais pačiais metais vyks ir savivaldybių tarybų bei Europos Parlamento rinkimai.

Tarybos posėdyje buvo pristatyta kandidatų parinkimo, iškėlimo ir sąrašų sudarymo tvarka visiems trejiems rinkimams.

Lietuvos socialdemokratų partijoje vyrauja tradicija, kuri įtvirtinta statute, kad kiekviename kandidatų sąrašo penketuke negali būti daugiau kaip 3 tos pačios lyties atstovai. Taip siekiama sudaryti sąlygas į kandidatų sąrašus įtraukti kuo daugiau moterų.

„Labai svarbu, kad artėjančiuose savivaldybių rinkimų sąrašuose būtų kuo daugiau aktyvių ir kompetetingų moterų. Tam reikia ruoštis dabar ir nelaukti kol jus pasiūlys vyrai, o siūlykite pačios“ – Mažeikių viešojoje bibliotekoje vykusiame renginyje kalbėjo organizacijos pirmininkė Orinta Leiputė.

Posėdyje aptarti ir kiti probleminiai klausimai, tokie kaip seksualinis priekabiavimas, smurtas, prievarta, visuomenės nuostatos moterų atžvilgiu.

 

„Seksualinis priekabiavimas pripažįstamas viena opiausių diskriminacijos dėl lyties problemų ir laikomas šiurkščiu žmogaus teisių pažeidimu, viena iš smurto prieš moteris formų" - taip savo pranešimą pradėjo LSDMS pirmininkės pavaduotoja Margarita Jankauskaitė.

LSDMS narės aktyviai dalyvauja organizuojamuose įvairiuose renginiuose, skirtuose atkreipti dėmesį į šią problemą ir ją spręsti. Nuo vasario 1 d. startuoja praktinių mokymų ciklas: „Smurtas artimoje aplinkoje: kodėl apie tai svarbu kalbėti?“.

LSDMS pirmininkės pavaduotoja, socialdemokratų Vilniaus skyriaus pirmininkė Auksė Kontrimienė aptarė smurto prieš moteris pagalbos programas savivaldybėse. Posėdžio metu taip pat sutarta dalyvauti tarptautinėje socialinėje akcijoje „Vienodas atlyginimas už tą patį darbą", kuria siekiama atkreipti dėmesį į skirtingus moterų ir vyrų atlyginimus.

Close