Ministras prisipažino socialdemokratams: ne visi pašto pokyčiai pasiteisino

Ministras prisipažino socialdemokratams: ne visi pašto pokyčiai pasiteisino

Ministras prisipažino socialdemokratams: ne visi pašto pokyčiai pasiteisino

Seimo socialdemokratai, iš daugybės rajonų gaudami signalus ir gyventojų skundus apie naikinamus „Lietuvos pašto“ skyrius ir problemas, kylančias po to, kai tų skyrių veikla buvo pakeista mobilaus paštininko paslaugomis, pakvietė į Seimo socialdemokratų partijos frakcijos posėdį susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių.

„Ar taupymas šiuo atveju neatsigręžia prieš gyventojus ir prieš paštininkus?“ – klausė Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Susisiekimo ministras pripažino, kad darant pertvarką ne visuomet prisitaikoma prie žmonių lūkesčių.

„Kai kurie atvejai nepasiteisino, dabar atvažiuoja paštininkas į sutartą vietą – nėra labai patogu. Paštininkų saugumas irgi spręstinas klausimas. Dabar jie turi „balionėlį“ nuo šunų“, - aiškinosi J. Narkevičius.

Socialdemokratai surinko informaciją iš šalies rajonų, kuriuose patys pašto darbuotojai pasakoja, kaip nesaugu ir nepatogu dirbti be patalpų – jie priversti ir pensijoms skirtus pinigus, ir laikraščius perimti gatvėje ar automobilyje. Daugelyje vietų jie savo iniciatyva pasiprašo kokių nors nenaudojamų patalpų arba jas vėl suteikinėja savivaldybės, seniūnijos. Daug paštininkų reformos metu neteko darbo, nes negalėjo vairuoti automobilio, kiti skundėsi, kad buvo sumažintas krūvis. Apie pusė pašto darbuotojų priversti dirbti nepilnu etatu, gauna labai nedideles algas, o siekdami prie jų prisidurti yra priversti prekiauti kitomis prekėmis, vežiotis ir nešiotis jas su savimi.

„Dabar mobilus paštas rajonuose panašus į „pokemonų“ žaidimą – surask, kur dabar yra paštininkas. Pagal Europos Sąjungos direktyvas yra universalios paslaugos ir „Lietuvos paštas“ turi teisę jas teikti. Tai kodėl nesiekiama, kad miesteliuose žmonėms išliktų bažnyčia, mokykla ir paštas?“ – ministro klausė Linas Balsys.

Socialdemokratai priminė ir gyventojų problemą, kad jiems kartais sudėtinga susimokėti mokesčius, siųsti ar gauti perlaidas, kai mobiliojo pašto automobilis atvažiuoja vos pusvalandžiui į miestelį. Ministras žadėjo atsižvelgti į gyventojų poreikius, tobulinti pertvarką taip, kad paštas vykdytų ir socialinę funkciją, teigė, kad kai kurie pašto skyriai išimties tvarka yra paliekami.

Susiję straipsniai

Close