Ministras M. Skuodis aiškinosi socialdemokratams: „Aš pats tiltų neremontuoju“

Ministras M. Skuodis aiškinosi socialdemokratams: „Aš pats tiltų neremontuoju“

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijai ketvirtadienį pavyko susitikti su susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) direktoriumi Remigijumi Lipkevičiumi.

„Šios Vyriausybės skiriamos lėšos keliams (įskaitant tiltus) tvarkyti yra tragiškai mažos. Vyriausybė vakar jau priėmė sprendimą per ateinančius dvejus metus finansavimą keliams mažinti dar 40 mln. eurų. Tai reiškia, kad nustekentas sektorius pasmerktas tolesnei griūčiai. Bet šiandien ministras tikino, kad finansavimas nebus toks menkas“, – pažymi frakcijos seniūnės pavaduotojas Eugenijus Sabutis.

Parlamentaras teigė išgirdęs svarbią žinią dėl kitų metų biudžeto: ministras žadėjo „ieškoti galimybių“ sumažintą finansavimą kelių tinklui padidinti 200–250 mln. eurų.

Paklaustas apie apgriuvusį tiltą Kėdainiuose, ministras M. Skuodis pabrėžė, kad pats neremontuoja tiltų, todėl negali atsakyti, kokioje stadijoje yra tilto atstatymo darbai Kėdainiuose, ir peradresavo klausimą R. Lipkevičiui.

Kėdainiuose išrinktas Seimo narys socialdemokratas Tomas Bičiūnas teiravosi konkrečios datos, kada bus sutvarkytas griūti pradėjęs tiltas, ir citavo kėdainiečių nuomonę apie LAKD darbą su tiltais: „prastai“, „apsileidimas“.

R. Lipkevičius piktai sureagavo į tokį vertinimą ir sakė kritiką atmetantis.

Frakcijos seniūnė Orinta Leiputė ragino įsiklausyti vietos žmonių išsakomą kritiką.

LAKD vadovas skundėsi, kad dėl stringančių darbų kaltas... Energijos skirstymo operatorius (ESO). Esą arbai pernai strigo dėl ESO delsimo sutvarkyti kabelį. R. Lipkevičius žadėjo, kad J. Basanavičiaus gatvėje esantis Vilainių tiltas turėtų būti sutvarkytas iki birželio. Anot jo, darbų grafikas bus galutinai suderintas su rangovu artimiausiu metu.

„Sutartis pasirašyta laiku, darbai buvo pradėti, bet 2022 m. balandį paaiškėjo, kad yra ESO kabeliai, prašyta ESO tuos kabelius pašalinti, nes mūsų rangovas neturi teisės lįsti prie to turto. ESO savo procedūras vykdo tris mėnesius. Rangovas po liepos tęsia darbus iki lapkričio, kai nebegalima dirbti dėl žiemos pertraukos“, – aiškino R. Lipkevičius.

T. Bičiūnas sakė pastebėjęs, kad ministro ir LAKD pažadai ne visada sutampa.

R. Lipkevičius dejavo, kad tokiais atvejais „krūvą dalykų reikia padaryti, kad darbai pajudėtų“.

Labai prastos būklės tilto per Nevėžį kapitalinė rekonstrukcija pradėta 2022 metų pavasarį. Rangovas tuomet įsipareigojo tiltą atnaujinti už 2,12 mln. eurų.

Eugenijus Sabutis klausė ministro M. Skuodžio, kodėl ministerija žongliruoja skaičiais, nors finansavimas nedidėja. Jis klausė, kas trukdo ministerijai užsitikrinti didesnį finansavimą. Parlamentaras teiravosi ministro nuomonės, kiek biudžetas turėtų padidėti, kad jau tenkintų bent minimalius poreikius, ir klausė ministro, ar šis palaikys socialdemokratų parengtas Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo pataisas, kuriomis siekiama ženkliai didinti keliams skiriamas lėšas.

Ministras atsakė, esą valstybės biudžetas ne guminis, lėšų „yra tiek, kiek yra“. Jis nepažadėjo paremti socialdemokratų pasiūlymų.

Susiję straipsniai

Close