Mindaugas Maciulevičius. Koronavirusas ir maistas: auginkime ir saugokimės kartu

Mindaugas Maciulevičius. Koronavirusas ir maistas: auginkime ir saugokimės kartu

Svarbiausia visuomenės dalis, kuri mus saugo koronaviruso krizės metu yra gerbiami ir mylimi medikai, kuriuos visi taip nuoširdžiai globojame. Būtinai globokime dar labiau.

Negalime pamiršti ir maisto, to kurio mums labiausiai reikia, šviežio, natūralaus – mums visiems būtino. Visos maisto grandinės: ūkininkų, gamintojų, prekybininkų, prekiautojų, logistų, sandėlininkų.

Mums, kurie dirbame šioje grandinėje, ypač aktualu skirti maksimalias pastangas, netgi daugiau nei reikalaujama, kad apsaugotume save bei kitus. Reikia ir prevencinių priemonių dėl to paties tikslo – jausti atsakomybę ne tik už save, bet ir už kitus.

Pirkėjai irgi turi suprasti, kad jie – toje pačioje valtyje ir yra sudėtinė šios grandinės dalis.

Virusai mums ne naujiena, žinome būdus apsisaugoti, suprantame riziką, ne pirmas ir ne paskutinis virusas, nuo kurio saugomės.

Dar svarbesni yra patys pirkėjai, vartotojai, ateinantys į prekybos centrą ar turgavietę, mažą kaimo parduotuvę ar ūkininkų turgelį. Pirkėjai irgi turi suprasti, kad jie – toje pačioje valtyje ir yra sudėtinė šios grandinės dalis, kad produktų augintojus, gamintojus, prekybininkus lygiai taip pat reikia saugoti.

Pabrėžiu – saugoti. Atėjo metas pilietiniam atsakingumui. Jeigu matome, kad kažkas aplinkui vaikšto be kaukės ant veido arba ne taip kažką daro, laikas veikti visiems ir sudrausminti tokius, patarti, kaip reikia elgtis vienoje ar kitoje situacijoje. Supraskime, iškris vienas, iškrisime mes visi. Tikrai ne laikas politikuoti ir keikti valdžią. Šiandien ne tai svarbu, ar žalias, ar raudonas, ar mėlynas, ar oranžinis – visi turime saugotis, visi nešame atsakomybę už save ir kitus.

Turime ne tik apie save galvoti, bet ir savo artimuosius, kaimynus. Jeigu tai yra senesni žmonės (arba sergantieji lėtinėmis ligomis), padėkime jiems nusipirkti, apsirūpinti būtiniausiais maisto produktais.

Netrukus pasirodys pirmoji žaluma, atsiras didesni vitaminų šaltiniai – šviežių natūralių produktų, užaugintų čia, Lietuvoje. Turime visi kartu laukti ir jų sulaukti, pirkti ir vartoti.

Šitoje problemiškoje situacijoje reikėtų įžvelgti ir šiek tiek pozityvesnę, teigiamą pusę. Problema iškilo ir ji praeis. Pagalvokime, kaip mes atrodysime šiai problemai pasibaigus.

Tikiu, kad visi pradėsime vertinti sveikesnę mitybą, natūralius, šviežesnius produktus, kurie stiprina mūsų imuninę sistemą ir yra sudėtinė sveikos mitybos dalis.

Tai mes kartojame jau 11 metų, bet gaila, kad tik sunkesniais laikais prisimename tikrąsias tiesas. Neabejoju, kad vienaip ar kitaip susitelksime ir išliksime budrūs. Ir šitą iššūkį įveiksime kartu.

Girdime ir matome, kad ne visi mūsų kolegos ir artimieji kitose Europos šalyse bus pajėgūs apsirūpinti sau būtinais maisto produktais. Reikės pasiūlyti ir mūsų šalyje užaugintų produktų.

Be jokios abejonės, tai bus pridėtinė vertė mūsų šalies ekonomikai. Tai bus galimybė, kurios iki šiol neišnaudojome. O dabar atsiveria tas langas. Ir tik visos tautos bendro susitelkimo dėka būsime pajėgūs įšokti į šitą traukinį.

Laikas pradėti galvoti, turime pamiršti tiesas, kurios teigė, kad maistą neva visur globaliai galime nupirkti pigiau. Turime suprasti, jog apsirūpinimas maistu yra mūsų saugumo garantija bei tai, kad dėl galimo bendro ekonomikos lėtėjimo ateinančiais sunkmečio mėnesiais galime tapti didelę dalį eksportuojančia šalimi.

Mano siekis – skatinti bendruomeniškumą, kad ne tik patys būtume sotūs čia, Lietuvoje, bet ir būtume pajėgūs labiau padėti mūsų broliams ir sesėms visoje Europos Sąjungoje. O tuo pačiu padėti sau, palaikant jau ir taip prastėjančią šalies ekonomiką.

Tik nuo visų mūsų bendrų pastangų priklauso, ką valgysime rytoj. Ir nuo kiekvieno iš mūsų. Nuo kiekvieno – ir augintojo, ir gamintojo, ir pardavėjo ir, svarbiausia, nuo pirkėjo. Saugokime save, saugokime kitus! Ir tai be galo paprasta.

Linkiu visiems geros sveikatos bei sveikų pamąstymų. Laikas veikti.

 

Autorių galite sekti  

Susiję straipsniai

Close