Mieli vyrai, Kovo 8-toji - tai ne šv. Valentino diena

Mieli vyrai, Kovo 8-toji – tai ne šv. Valentino diena

Šiandien Vilniuje įvyko eitynės už moterų teises. Pagrindinė šių metų tema – moterų darbas. Ne tulpių, o teisių reikalauja moterys, teigdamos, kad „visos moterys dirba, bet ne visoms mokama”.

Su tuo sutinka ir socialdemokratai, todėl kartu su partijos pirmininku Gintautu Palucku solidarizavosi su moterimis ir dalyvavo eitynėse bei mitinge.

Sveikindamas moteris su jų solidarumo diena, Gintautas Paluckas atkreipė dėmesį, kad ši dena socialinėje ervėje jau supanašėjo su šv. Valentino diena, kad visur yra palydima kreipimaisis ir epitetais „mielosios", „brangiosios“.

„Mieli vyrai, jūs tikrai žinotumėte, kokios moterys brangios, jei tą jų neapmokamą darbą tektų pirkti rinkos sąlygomis", - sakė G. Paluckas.

Apie tai, į ką nori atkreipti dėmesį susivienijusios moterys, daug kalbama ir LSDP Vizijoje Lietuvai.

Tam skirta atskira dalis - Lyčių politika: lygios galimybės ir integracija.

Jau seniai įrodyta, kad kuo mažesnis yra atotrūkis tarp lyčių visose gyvenimo sferose, tuo labiau teisingos, novatoriškos, saugios, atviros, laimingos ir klestinčios yra visuomenės. Jose gimsta daugiau vaikų, lengviau įveikiamos ekonominės krizės ir pastebimas stiprus teigiamas poveikis BVP vienam gyventojui augimas.

Statistika iškalbinga - moterys Lietuvoje sudaro 61,1% visų bakalauro, 65,9% magistro ir 57,3% daktaro mokslo ar meno licenciato laipsnį turinčių asmenų. Tačiau šios išsilavinimo tendencijos nekoreliuoja su profesinio augimo galimybėmis ir finansine grąža. Moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis Lietuvoje auga ir 2016 m. sudarė 13,4%.

Moterys Lietuvoje beveik dvigubai dažniau (16,7%) nei vyrai (9,7%) nurodo šeimines aplinkybes kaip pagrindinę darbo ne visą darbo dieną priežastį. Dėl šių priežasčių jos daug dažniau atsiduria ties skurdo riba, ypatingai senatvėje.

Socialdemokratai supranta lygių galimybių užtikrinimo  svarbą, todėl turi planą, kaip mažinti lyčių atotrūkį, užkardyti prievartą lyties pagrindu per įstatymų bazę, švietimo ir mokslo sistemą, valstybės biudžeto formavimą, lygiavertį finansavimą, įvairias prevencines programas, didesnį vyrų įsitraukimą ir panašiai.

Namų ruošos darbai, vaiko ar senolių priežiūra, nėra savaime suprantami moteriai priklausantys darbai.

Susiję straipsniai

Close