Medikus ir gyventojus piktina dar vienas A. Verygos eksperimentas, šįkart – pigiausi vaistai nuo kraujospūdžio

Medikus ir gyventojus piktina dar vienas A. Verygos eksperimentas, šįkart – pigiausi vaistai nuo kraujospūdžio

Vaistų nuo hipertenzijos kompensavimo tvarką keičiantis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ėmėsi spręsti neegzistuojančią problemą, todėl neatsitiktinai sukėlė pacientų ir medikų nepasitenkinimą.

Pasak Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderio Gintauto Palucko, lig šiol pacientai, jeigu vaistas brangesnis, tiesiog turėjo galimybę sumokėti priemoką ir galėjo rinktis.

„Valstiečiai keičia tvarką ir nori, kad kompensuojami būtų tik pigiausi vaistai. Jeigu jie pabrangsta, tada pacientas jau turi mokėti visą kainą. Kitaip tariant, A. Veryga ne pirmą kartą sprendžia problemą būdu, kuris prikuria krūvą kitų. Blogiausia, kad ministras jau nebe pirmą kartą eksperimentuoja pacientų sveikata", – sako G. Paluckas.

LSDP Seimo frakcijos narys Julius Sabatauskas teigia, kad nuo rugsėjo vidurio įsigaliojusi tvarka, neleidžianti išrašyti pacientams kai kurių vaistų, o vaistinėms – jais prekiauti, gąsdina. Anot parlamentaro, dabar gyventojai su nerimu laukia spalio 1-osios, kai turėtų įsigalioti nauja pacientų, sergančių padidėjusiu kraujospūdžiu, vaistų kompensavimo tvarka.

J. Sabatausko teigimu, sprendžiant iš ministro primygtinių siūlymus gydytis pigiausiais vaistais, laukiama panašių sprendimų ir kardioligonių atžvilgiu – viešoje erdvėje tokias prielaidas skelbia žiniasklaida. Pacientų atstovai atvirai prašo baigti eksperimentuoti su žmonėmis.

„Pacientai ir medikai baiminasi, kad laukia dar vienas ministro A. Verygos eksperimentas su žmonėmis. Per šios valdžios kadenciją jie nukentėjo keliskart. Pirmą kartą, kai vyko eksperimentas pacientams išduodant tik pigiausius vaistus, o vėliau ta nepasiteisinusi tvarka buvo atšaukta ir daugybė pacientų skundėsi dėl sušlubavusios sveikatos ir netinkamo gydymo.

Antrą – kai per karantiną žmonės kelis mėnesius negavo gydymo paslaugų. Dėl nesureguliuoto sveikatos įstaigų darbo jie ir vėliau ilgai negalėjo patekti pas medikus. Dabar – vėl nauji eksperimentai, šįsyk su širdies kraujagyslių ligomis sergančiaisiais", – sako socialdemokratas J. Sabatauskas.

Seimo narys primena, kad Lietuvoje karantino metu buvo neįprastai didelis mirusių žmonių skaičius, jeigu lygintume su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu (mirčių – 1100 daugiau). Medikai patvirtina, kad tuo metu ypač padidėjo širdies ir kraujagyslių ligų paūmėjimų, taip pat mirčių dėl šios priežasties.

„A. Veryga turėtų pasirūpinti, kaip padėti širdies ligų pacientams, kaip užkardyti didžiausią Europos Sąjungoje mūsų mirtingumą nuo šių ligų, o ne vėl imtis bandymų gydyti pigiausiais vaistais. Tai – ypač jautri pacientų grupė. Be to, šį negalavimą turi kas ketvirtas Lietuvos gyventojas", – teigia J. Sabatauskas.

Hipertenzija diagnozuota daugiau nei 500 tūkstančių Lietuvos gyventojų.

Susiję straipsniai

Close