M. Sinkevičius – apie tiesioginius merų rinkimus: panašu, kad Konstitucinio Teismo sprendimas jau aiškus

M. Sinkevičius – apie tiesioginius merų rinkimus: panašu, kad Konstitucinio Teismo sprendimas jau aiškus

Laikinasis Socialdemokratų partijos pirmininkas sako pastebintis vis daugiau ženklų, kad Konstitucinis Teismas (KT) artimiausiu metu pateiks išaiškinimą, kad tiesioginiai merų rinkimai prieštarauja Konstitucijai.

Pasak M. Sinkevičiaus, konstitucinės teisės profesorius, buvęs KT teisėjas Vytautas Sinkevičius jau viešai paskelbė, kad tiesioginiai merų rinkimai prieštarauja Konstitucijai.

Pasirodo, yra profesionalių teisininkų, kurie žino būsimus KT sprendimus. Labai įdomu, gal čia kažkokia išskirtinė grupė.

„Pasirodo, yra profesionalių teisininkų, kurie žino būsimus KT sprendimus. Labai įdomu, gal čia kažkokia išskirtinė grupė, kuri gali anonsuoti būsimus teismo sprendimus? KT dar nieko nepasakė, bet yra, kas jau žino. Kas tai – įtaka teismui ar privilegija apie sprendimą žinoti anksčiau?“ – LSDP tarybos posėdyje klausė M. Sinkevičius.

Jis priminė, kad dabartinę merų rinkimo sistemą, kaip liudija apklausos, palaiko 80 proc. gyventojų.

„Tai yra sistema, kuri žmonėms patinka. Tai bandysime keisti Konstituciją? Į KT dėl šio klausimo kreiptasi konservatorių iniciatyva, iniciatorius yra buvęs Kauno meras Andrius Kupčinskas. Pralaimėjimo kartėlis prieš Visvaldą Matijošaitį paragino jį prašyti KT verdikto“, - vertino M. Sinkevičius.

Close