M. Sinkevičius apie judėjimo tarp savivaldybių apribojimus: sunku pasakyti, kiek tai padeda

M. Sinkevičius apie judėjimo tarp savivaldybių apribojimus: sunku pasakyti, kiek tai padeda

Antradienį „Žinių Radijo“ laidoje „Dienos klausimas“ laikinasis Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Mindaugas Sinkevičius teigė, jog negalima pasakyti, kokia apimtimi įvesti judėjimo tarp savivaldybių apribojimai sulėtina viruso plitimą, bet akivaizdu, jog jie nebėra tokie paveikūs, kaip pirmosiomis savaitėmis.

„Man, kaip žmogui mėgstančiam skaičius ir statistiką, norėtųsi turėti atsakymą, kaip tie ribojimai koreliuoja su epidemiologine situacija. Galime guostis tuo, kad kai ši šalis užsidaro, situacija pagerėja, bet sudėtinga pasakyti, kokia apimtimi tai susiję“, - kalbėjo M. Sinkevičius.

Anot jo, žmonės yra pavargę ir pikti - tai demonstruoja įvairios programėlės, kurios nurodo policijos ekipažų stovėjimo vietas prie įvažiavimų į savivaldybes. Prie geresnės visuomenės psichologinės būklės neprisideda ir tai, jog darbas - viruso suvaldymas ir įveikimas - niekaip nesibaigia.

„Visada egzistavo du požiūriai - norintys laikytis taisyklių, įstatymų ir kiti, kurie mano, jog tai jiems negalioja, tačiau dabar ši situacija yra ekstremali ir tikėtis, kad žmonės bus užrakinti ir gyvi tik maistu bei televizija yra naivu.

Visi esame natūraliai pavargę, norime pabusti iš šios pasakos be galo. Užuojauta mus visiems, nes mes dirbame Sizifo darbą, kai ritiname tą akmenį, bet galų gale viskas iš naujo. Darosi pikta - neaišku ant ko, ar ant savęs, ar ant viruso - ir tas pyktis persiduoda kitiems“, - sakė Jonavos meras.

Primename, jog vakar premjerė Ingrida Šimonytė teigė, jog šią savaitę karantino priemonės svarstomos nebus, o dėl judėjimo apribojimų Vyriausybė spręs kitą savaitę po Velykų.

Karantinas dėl koronaviruso pandemijos Lietuvoje pratęstas iki balandžio 30 dienos.

Susiję straipsniai

Close