M. Sinkevičius apie ginčą dėl prezidento ir EVT: tai galios žaidimai, kuriems diriguoja konservatorių vedliai

M. Sinkevičius apie ginčą dėl prezidento ir EVT: tai galios žaidimai, kuriems diriguoja konservatorių vedliai

Laikinasis Socialdemokratų partijos pirmininkas Mindaugas Sinkevičius teigia, kad konservatoriai klausimą dėl to, kas turėtų vykti į Europos Vadovų Tarybą (EVT), aštrina neatsitiktinai.

Pasak M. Sinkevičiaus, tai yra „gerai apgalvotas ir koordinuotas veikimas“, kuriam diriguoja Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos vadovai.

„Paskutiniai konservatorių atstovų pareiškimai liudija, kad tai yra galios žaidimai. Prezidentą „galių uzurpavimu“ kaltina Žygis Pavilionis, Matas Maldeikis. Bet akivaizdu, jog visus tuos veiksmus užkulisiuose koordinuoja ir jiems diriguoja partijos vedliai, nors viešai, pavyzdžiui, premjerė Ingrida Šimonytė laikosi atokiau. Tai taktika siekiant sutelkti kuo daugiau galios savo rankose, bet tuo pačiu nebūti pagrindinėse fronto linijose“, - sako M. Sinkevičius.

Jis primena, kad TS-LKD atstovų pozicija – prezidentas ar premjeras turėtų vykti į EVT – pasikeitė, kuomet šalies vadovu buvo išrinktas Gitanas Nausėda, o minėtas klausimas pradėtas kelti išsyk suformavus valdančiąją daugumą.

„Socialdemokratai nuo pat pradžių sakė, kad ta kova visai ne apie turinį, o kova dėl galios. TS-LKD atstovams viskas buvo gerai, kai į EVT važiavo Dalia Grybauskaitė, tačiau pasibaigus jos kadencijai jie savo poziciją pakeitė radikaliai. Čia klausimas apie įtaką, kurią konservatoriai nori plėsti, o ne nuoširdus noras ar rūpestis valstybės interesais“, - vertina M. Sinkevičius.

Jis taip pat primena, kad TS-LKD dar vasario pabaigoje paskelbė, jog inicijuoja visų rinkimų sistemų peržiūrą, kalbėjo apie vienmandačių apygardų galima panaikinimą.

„O užvakar jie poziciją ūmai pakeitė: paskelbė, kad persigalvojo ir nieko nebedarys. Dar prieš porą mėnesių kalbėjo, kad būtina peržiūrėti rinkimų įstatymus, kad reikia nagrinėti, ar tiesioginiai prezidento rinkimai atitinka jo įgaliojimus ir pan. Skambėjo argumentai, kad tokie siūlymai yra „seniai pribrendę“, „laikas diskutuoti iš esmės“. Ką visa tai reiškia? Matyt, pasižiūrėjo gyventojų apklausas, pasitikrino visuomenės temperatūrą ir apsisprendė, kad dar ne laikas, nes iššauks ugnį“, - mano M. Sinkevičius.

Primename, kad trečiadienį Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis pareiškė, kad vykdamas į neformalų EVT posėdį „prezidentas yra uzurpavęs dalyvavimą viršūnių taryboje šį kartą tikrai ne savo klausimais“.

Susiję straipsniai

Close