Lyčių (ne)lygybė: kaip prieš 25 metus, taip ir šiandien

Lyčių (ne)lygybė: kaip prieš 25 metus, taip ir šiandien

Strasbūre vykstančioje Europos Parlamento (EP) plenarinėje sesijoje EP pritarė rezoliucijai dėl ES prioritetų 64-ojoje Jungtinių Tautų Moterų padėties komisijos sesijoje. Moterys vis dar dirba daug daugiau neapmokamo darbo nei vyrai, o lyčių lygybė būtina visuomenės vystymosi skatinimui ir skurdo mažinimui, teigia EP narys Juozas Olekas.

„Moterų ir vyrų lygybė yra vienas iš pagrindinių ES principų. Lyčių lygybė yra ne tik visuomenės pagrindas, bet ir būtina vystymosi skatinimo ir skurdo mažinimo priemonė. Daugelis Pekino veiksmų platformoje, sukurtoje prieš 25 metus, identifikuotų problemų yra vis dar aktualios ir šiandien, kaip nevienodas darbo užmokestis, pensijų skirtumai, mažesnis moterų užimtumas, nepakankamas moterų atstovavimas, smurtas dėl lyties ir kiti”, - teigia EP narys Juozas Olekas.

Apskaičiuota, kad per savaitę moterys dirba apie 13 valandų daugiau neapmokamo darbo nei vyrai.

Europarlamentaras Juozas Olekas teigia, kad moterims vis dar tenka didesnė atsakomybė už vaikų ir vyresnio amžiaus giminaičių priežiūrą. Apskaičiuota, kad per savaitę moterys dirba apie 13 valandų daugiau neapmokamo darbo nei vyrai, o motinos, ypatingai daugiavaikėse šeimose, kurios savo gyvenimą skyrė neapmokamai priežiūros veiklai ir namų ūkio darbui, yra socialinė grupė, kuriai gresia skurdas.

„Rekomenduojame Tarybai dirbti aktyviau siekiant vyrų ir moterų lygybės ir kovoti su įvairia diskriminacija, dėti daugiau pastangų siekiant panaikinti vyrų ir moterų darbo užmokesčio ir pensijų skirtumus bei užtikrinti vienodą darbo užmokestį. Taip pat, skatinti mergaičių ir moterų švietimą, ypač tose srityse, kuriose joms akivaizdžiai nepakankamai atstovaujama. Griežtai smerkiu visų formų smurtą prieš moteris ir mergaites, įskaitant prekybą žmonėmis, seksualinį išnaudojimą, priverstines santuokas, vaikų santuokas, moterų lyties organų žalojimą ir seksualinio smurto, kaip karo ginklo, naudojimą”, - sako socialdemokratas J. Olekas.

Video

Susiję straipsniai

Close