LSDP taryba nusprendė: partija turi trauktis iš koalicijos

LSDP taryba nusprendė: partija turi trauktis iš koalicijos

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) taryba šeštadienį nusprendė nutraukti koalicijos sutartį su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).

Už koalicijos sutarties nutraukimą balsavo 140 tarybos narių, prieš buvo – 46 nariai ir dar 9 tarybos atstovai balsuodami susilaikė.

Taryba, be kita ko, pritarė rezoliucijai, kurioje aptariamos dvi tolesnio darbo galimybės Seime: dirbdami konstruktyvioje opozicijoje socialdemokratai galėtų arba palaikyti svarbius teisės aktų projektus tais klausimais, kurie neprieštarauja LSDP programai, arba sudaryti mažumos Vyriausybės paramos susitarimą, tačiau iniciatyvos teisė inicijuoti šiuos pokalbius priklauso LVŽS.

„Sprendimas yra neabejotinas, jį priėmė absoliuti dauguma tarybos narių. Aš manau, kad tai tam tikras simbolis ir ženklas, jog socialdemokratai yra stiprūs ir vieningi. Tai turėtų įtikinti ir tuos, kurie abejoja ar turi minčių, jog socialdemokratai elgiasi neteisingai. Bet kokios abejonės apie skilimą, manau, yra išblaškytos“, - po balsavimo teigė socialdemokratų pirmininkas Gintautas Paluckas.

Remiantis LSDP pirmininku, politinio (asmeninio) pasitikėjimo pareigas užimančių asmenų būtų prašoma per savaitę pranešti apie savo apsisprendimą dėl pasitraukimo iš pareigų.

Formaliai socialdemokratai yra delegavę 3 ministrus į Vyriausybę: užsienio reikalų – Liną Linkevičių, ūkio – Mindaugą Sinkevičių ir teisingumo – Mildą Vainiutę. Pastaroji politikė nėra partijos narė.

LSDP atstovai taip pat užima pirmininkų pareigas Seimo Socialinių reikalų ir darbo, Teisės ir teisėtvarkos, Užsienio reikalų, Europos reikalų komitetuose, turi du Seimo pirmininko pavaduotojus, iš kurių vienas eina Europos reikalų komiteto pirmininko pareigas.

Socialdemokratai taip pat vadovauja Seimo Laisvės kovų komisijai.

Seimo komitetų, komisijų pirmininkai ir pavaduotojai renkami, perrenkami ir atstatydinami Seimo Statuto nustatyta tvarka.

„Komitetų pirmininkai yra renkami komitetuose. Pakeisti pirmininką turi pats komitetas, tam reikia surasti kitą žmogų, kuris bus palaikomas. Šios techninės detalės gali viską ištęsti, bet, mano įsitikinimu, traukimasis iš koalicijos apima politines pozicijas“, - teigė G. Paluckas.

Socialdemokratų frakcijos seniūnas Seime Andrius Palionis teigė gerbiantis LSDP tarybos sprendimą.

Remiantis LSDP skyrių balsavimo rezultatais, pasitraukti iš valdančiosios koalicijos siūlė 44 skyriai, dirbti toliau su LVŽS norėjo 7 skyriai, o persiderėti dėl sutarties ragino 8 skyriai. Neringos skyrius sprendimo nepriėmė.

Close