LSDP sveikina Švedijos socialdemokratus su pergale rinkimuose

LSDP sveikina Švedijos socialdemokratus su pergale rinkimuose

Rugsėjo 9 vykusiuose parlamento rinkimuose Švedijos socialdemokratų darbininkų partija surinko 28.4% balsų ir finišavo pirmoji, o ultradešiniųjų partija liko trečia su 17% balsų, nors jos lyderis tikėjosi surinkti 20-30%.

„Lietuvos socialdemokratų partijos vardu sveikinu Jus su pergale rinkimuose į Riksdagą. Ši aplankiusi sėkmė yra įrodymas, kad per praėjusius ketverius metus buvo nuveikta nemažai - nusistatėte teisingus prioritetus, susikoncentravote į reikiamus politinius projektus ir nepasidavėte populistiniam diskursui.“, - sveikinamajame rašte Švedijos socialdemokratų partijos vadovui ir ministrui pirmininkui Stefan Löfven rašė LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas.

Nepaisant to, jog kairiąjai koalicijai buvo prognuozotas stipriai prastesnis rezultatas nei praėjusiais rinkimais, socialdemokratai, jų koaliciniai partneriai Žaliųjų partija bei rėmėjai Kairioji partija sekmadienio rinkimuose surinko 41% balsų.

Nusistatėte teisingus prioritetus, susikoncentravote į reikiamus politinius projektus ir nepasidavėte populistiniam diskursui.

Tačiau šis skaičius perspektyvą nupiešia niūresnėmis spalvomis nei ji yra iš tiesų - 2014 metų rinkimuose kairysis blokas gavo 159 vietas ir valdė kaip mažumos vyriausybė, todėl panašus scenarijus prognozuojamas ir dabar. Vienintelis pasikeitimas gali būti į rėmėjų gretas priimtos Centro ir Liberalų partijos bei iš jų tarpo pasitrauksianti Kairiųjų partija. Jei šis planas būtų įgyvendintas koalicinę vyriausybę su S. Löfven priešakyje sudarytų 166 parlamentarai - daugiau nei per praėjusius rinkimus. Tokiu atveju, jei Karioji partija liktų koalicijoje, ši susidėtų iš 194 parlamento narių.

„Esu įsitikinęs, jog jūsų žodis Švedijos politiniame gyvenime bus svarus. Viliuosi, kad koalicinės derybos pasiseks ir turėsite galimybę ir toliau diegti socialdemokratines vertybes, kurios skatins augimą bei gins silpnuosius nuo šių dienų globalių pavojų. Nekantriai laukiame bendradarbiavimo su jumis Europos socialistų partijos (PES) veikloje ir tikimės išlaikyti glaudžius santykius tarp mūsų partijų.", - tokiais žodžiais sėkmės ateityje linkėjo G. Paluckas.

Susiję straipsniai

Close