LSDP sveikina Švedijos socialdemokratų pirmininką S. Löfven’ą tapus premjeru

Po keturis mėnesius trukusių derybų švedų įstatymų leidėjai parlamente, Riksdage, paskyrė Stefan’ą Löfven’ą, Švedijos socialdemokratų darbo partijos pirmininką, ministru pirmininku antrajai kadencijai.

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas pasveikino švedų kolegas ir priminė įvairių šalių socialdemokratų bendradarbiavimo svarbą.

„Būdami seserine partija itin džiaugiamės tuo, jog Švedija vėl turės centro kairės vyriausybę, kuri užtikrins gerovę visiems šalies piliečiams. Šiomis dienomis yra labai svarbu išlikti stipriems ir atspariems prieš kylančias populistines dešiniąsias jėgas, kurios naudoja melą ir skatina neapykantą“, - laiške  švedų socialdemokratams rašo G. Paluckas.

Po 2018 metais įvykusių parlamento rinkimų nei viena partija neužsitikrino daugumos parlamente: iš 349 vietų daugiausia laimėjo socialdemokratai (100), konservatorių Nuosaikioji partija (70) bei nacionalistai Švedijos demokratai (62).

Po keturis mėnesius užsitęsusios aklavietės socialdemokratams ir Žaliųjų partijai, kuri yra mažesnioji koalicijos partnerė, pavyko užsitikrinti Centro partijos ir liberalų palaikymą balsuojant dėl premjero paskyrimo.

„Esame pasiruošę gilinti ir dvišalius santykius, ir bendradarbiauti europiniame lygmenyje. Tai yra itin svarbu turint omenyje tai, jog Europos Parlamento rinkimai nenumaldomai artėja. Kartu galime pasipriešinti populistams ir užtikrinti, jog demokratija, solidarumas, lygybė bei žmogaus teisės yra gerbiamos ir ginamos“, – teigia G. Paluckas.

Susiję straipsniai

Close