G. Paluckas apie D. Grybauskaitės metinį pranešimą: jaučiama atgaila, siaubas ir apgailestavimas

G. Paluckas apie D. Grybauskaitės metinį pranešimą: jaučiama atgaila, siaubas ir apgailestavimas

Prezidentės Dalios Grybauskaitės metiniame pranešime skamba atgailos, siaubo ir apgailestavimo natos, sako LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas.

„Prezidentė pranešime akcentuoja teisės viršenybės principą. Tai, vertinant jos ankstesnį elgesį, nuskamba kaip atgaila. Būtent Dalia Grybauskaitė Lietuvoje įvedė tai, ką galima pavadinti „pažymų demokratija“. Jomis ji rėmėsi formuodama ministrų kabinetus, vertindama viceministrus. O dabar ji kalba apie balansą tarp žinojimo, informacijos, įtarimų ir pagrįstų įrodymų“, –  sako G. Paluckas.

LSDP pirmininkas atkreipia dėmesį, kad šįsyk D. Grybauskaitė metiniame pranešime teigiamai įvertino partijų vaidmenį, nors anksčiau apie partijas ji kalbėdavo neigiamai.

„Siaubas. Taip turbūt galima pavadinti tai, ką suprato D. Grybauskaitė. Kalbu apie tai, kas gali atsitikti Lietuvoje sugriuvus politinėms partijoms. O Europoje tokių požymių yra: partijų griūtis – ir Italijoje, ir Čekijoje. Ji, pasiremdama savo autoritetu, dabar tiesia pagalbos ranką ir visuomenei, ir toms politinėms jėgos, kurios sąžiningai keičiasi, kurios skaidrėja, kurios darosi vis atviresnės“, – pažymi jis.

Metiniame D. Grybauskaitės pranešime, anot G. Palucko, nuskamba ir apgailestavimas: prezidentė pripažįsta nevyriausybinių organizacijų, profesinių sąjungų vaidmenį, pilietinio pasipriešinimo sąjūdžius.

„Tai – apgailestavimas, kad per jos kadenciją suformuoti aktyvios pilietinės visuomenės vis dėlto nepavyko. Tačiau čia skamba ir vilties natos: tie procesai vyksta, mitingų ir kitokių taikių pilietinio pasipriešinimo akcijų daugėja“, –  sako jis.

Close