LSDP kandidatas į Vilniaus merus G. Paluckas: nuleisime merą iš dangoraižio

LSDP kandidatas į Vilniaus merus G. Paluckas: nuleisime merą iš dangoraižio

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Vilniaus miesto skyrius kandidatu į Vilniaus mero postą nominavo LSDP pirmininką Gintautą Palucką.

Jo kandidatūrą slaptame balsavime palaikė absoliuti dauguma konferencijos dalyvių: 86 balsavo „už“,  9 „prieš“.

Prieš vidinius rinkimus pretenduoti į mero postą atsisakę partiečiai kalbėjo, kad socialdemokratai Vilniuje paruošė alternatyvą dešiniesiems ir G. Palucko kandidatūrą palaiko vieningai.

Apie kandidatavimą svarstęs Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Marius Skarupskas pabrėžė: „Plejada dešiniųjų kandidatų nusipelno vieno stipraus kairiojo kandidato – G. Palucko“.

„Partijos pirmininkas G. Paluckas yra puikus kandidatas į Vilniaus miesto merus ir yra labai tinkamas vesti mūsų sąrašą į Vilniaus miesto tarybą", – sakė Seimo narė Rasa Budbergytė.

Už pasitikėjimą dėkojęs G. Paluckas sakė, kad „mandatas komandai ir man leis pasiūlyti žmogiškesnį kelią vilniečiams“.

„Miestas sėkmingas tiek, kiek sukuria galimybių savo gyventojams“, – kalbėjo jis.

Socialdemokratai yra paruošę plačią programą, kuri keistų miesto gyventojų gyvenimo kokybę.

Meras nėra brangakmenis karūnos viršuje – jis turi būti lakmusas, kaip gerai miesto įmonės, įstaigos ir institucijos tarnauja vilniečiams.

„Negalime sau toliau leisti švietimo sistemos, kur vieni vaikai gauna geresnes galimybes – švietimo sistemoje ligšiol egzistuoja selekcija, rūšiavimas. Vienas iš tikslų – užtikrinti Vilniaus miesto vaikams lygias galimybes ir išsilavinimą“, – komentavo G. Paluckas.

Būtina užtikrinti ir tai, kad mieste būtų įmanoma ir įperkama gyventi. Socialinio būsto koncepcija, anot jo, turi būti pakeista į prieinamo būsto koncepciją.

„Žmonės ar šeimos, kurie išleidžia būstui daugiau kaip, pavyzdžiui, 30 proc. savo pajamų, galėtų ir turėtų teisę į savivaldybės pagalbą ir paramą, – sakė G. Paluckas. – Turėtume gyventojus įtraukti ir į teritorijų planavimo procesą, kad vieną dieną neatsibustume ir nepamatytume daugiabučio ar prekybos centro ten, kur jo niekada neturėjo būti“.

„Merai keičiasi, bet požiūris į sostinę kaip į verslo projektą – nesikeičia. Bendruomenių programa – graži reklaminė iškaba. Miesto plėtros strategija – „perku-parduodu, čia ir dabar“, – minėjo jis

G. Paluckas sakė, kad „miestas yra vardan vilniečių“ ir išdėstė ketinimus.

„Savivaldybė aktyviai dalyvaus namų renovacijos paraiškų rengimo ir teikimo procese. Bendruomenių gyvenimas ir yra savivaldybės gyvenimas, ne vienkartinė akcija. O miesto plėtros prioritetas yra vienas – žmonėms patogi infrastruktūra“, – įsitikinęs G. Paluckas.

Pirmuoju savo, kaip miesto mero, potvarkiu G. Paluckas sakė perkelsiąs mero kabinetą iš 19 aukšto į pirmą savivaldybės dangoraižio aukštą: „Pirmiausia pakeisiu požiūrį: meras nėra brangakmenis karūnos viršuje – jis turi būti lakmusas, kaip gerai miesto įmonės, įstaigos ir institucijos tarnauja vilniečiams. O kabineto nuleidimas iš bokšto į tikrovę galėtų būti daugiau negu simboliškas gestas.“

Susiję straipsniai

Close