LSDP frakcijos pareiškimas: mūsų žiniomis, pavojaus šeimai nėra, o partnerystę įtvirtinti reikia

Viešojoje erdvėje toliau kurstomas nerimas dėl tariamų pavojų šeimos vertybėms ir vaikams. O politikų įsitraukimas kelia dar daugiau nerimo.

Numatomi abejotino saugumo masiniai renginiai savaitgalį, blogėjant epidemiologinei situacijai, yra neatsakingas elgesys tenkinant kažkieno politinius kaprizus.

Savo partijos programoje esame įrašę, kad pritariame Partnerystės įteisinimui, todėl net ir tebevykstant vidaus diskusijoms, nuostata yra aiški: partnerystę svarbu įtvirtinti įstatymu.

Lietuviai buvo paskutiniai Europos pagonys – ar būsime paskutiniai ES, kurie įtvirtins partnerystę įstatymu?

Diskusijos Seime taip pat vyksta daugybę metų, 2001 m. civiliniame kodekse įtvirtinta nuostata dėl partnerystės.

Svarbu suprasti, kad santuoka yra teisinė sąvoka, o šeima – socialinė. Tą konstatavo ir Konstitucinis Teismas: negalima įtvirtinti sąvokos, kad šeima yra vien tik vyro ir moters. Už borto lieka įvairios šeimos: nepilnos, daugiavaikės, su beglobiais vaikais ir t.t.

20 ES valstybių yra įteisinę partnerystę, tarp jų ir tokios katalikiškos šalys kaip Airija, Italija.

Iš kur tos baimės? Lietuviai buvo paskutiniai Europos pagonys – ar būsime paskutiniai ES, kurie įtvirtins partnerystę įstatymu?

1/5 gimstančių vaikų Lietuvoje gimsta ne santuokoje. Per metus įvyksta vidutiniškai 9000 skyrybų. Tai gyvenimas. Kažkodėl diskusijos apie partnerystę vis sukasi apie LGBT žmones. Bet akivaizdu, kad Partnerystės įteisinimas svarbus ne tik LGBT bendruomenei.

Juk matome, kad daugybė Lietuvos žmonių susiduria su problemomis, o kai kurie politikai nenori jų spręsti ir ieško vis naujų priežasčių vilkinti sprendimus. Jie ne tik apgaudinėja rinkėjus, bet ir negalvoja apie penktadalio kasmet gimstančių vaikų ateitį.

Juk kalbame apie Lietuvos piliečius, tokius pat kaip jūs ir mes.

Susiję straipsniai

Close