Linas Jonauskas: Vėl kyla grėsmė, kad bus įteisinta neetiška medžioklė su naktiniais taikikliais

Linas Jonauskas: Vėl kyla grėsmė, kad bus įteisinta neetiška medžioklė su naktiniais taikikliais

Pasak Seimo socialdemokratų frakcijos nario Lino Jonausko, kuris yra vienas iš naktinių naikiklių medžioklėje įteisinimo priešininkų, šis Aplinkos apsaugos komiteto sprendimas gali įeiti į istoriją.

„Aplinkos apsaugos komitetas po šiandienos balsavimo tikriausiai įeis į istoriją, nes jo sprendimai jau neturi nieko bendro su aplinkosauga. Atvirkščiai – dauguma aplinkos apsaugos komitete esančių Seimo narių balsavo už naktinio matymo taikiklių įteisinimą medžioklėje. Jų argumentus sutriuškino Aplinkos ministerija, pareikšdama, kad naktiniai taikikliai niekaip neprisidės prie afrikinio kiaulių maro valdymo, o kontrolė bus neįmanoma. Dar daugiau – šio įstatymo iniciatorių argumentą dėl to, kad naktiniai taikikliai medžiotojų rankose prisidės prie krašto gynybos, paneigė pati Krašto apsaugos ministerija. Nepaisant to, įstatymas yra agresyviai stumiamas į priekį ir jo iniciatoriai užsitikrino jam palaikymą tarp daugumos Aplinkos apsaugos komiteto narių. Tai yra didžiulė gėda visam Aplinkos apsaugos komitetui, kurio sprendimai turėtų tarnauti Lietuvos gyvosios gamtos saugojimui, o dabar daroma visiškai priešingai“, –  sako Linas Jonauskas.

Seimo narys Linas Jonauskas po tokio Aplinkos apsaugos komiteto sprendimo teigia, kad liko tik du keliai – balsavimas Seime ir Prezidento veto.

„Po Aplinkos apsaugos komiteto priimto sprendimo, belieka laukti balsavimo Seime. Labai viliuosi, kad tarp 141 Seimo nario atsiras daugiau tų, kurie nenori, kad Lietuvos miškai taptų  gyvūnų skerdyklomis su brangiais „žaisliukais“.  Jei įvyks blogiausias scenarijus ir Seimas įteisins medžioklę su naktinio matymo taikikliais, liks tikėtis Prezidento veto. Yra signalų, kad tokiu atveju taip ir ruošiamasi daryti. Todėl viliuosi, kad Prezidentui vetuoti įstatymo neprireiks, nes Seime yra pakankamai sąmoningų žmonių, kurie įsiklausys į aplinkosaugininkų argumentus nepritarti naktinio matymo taikiklių medžioklėje įteisinimui“, – teigia L. Jonauskas.

Seimo narys Linas Jonauskas Seimui dar praėjusiais metais yra pateikęs Medžioklės įstatymo pataisas, kuriomis numatyta, kad Aplinkos ministerija nėra atsakinga už draudžiamų medžioklės įrankių ir būdų tvirtinimą, o taip pat – iš Medžioklės taisyklių į Medžioklės įstatymą perkelti medžioklėje draudžiamus naudoti įrankius, priemones ir būdus, tarp kurių yra ir naktiniai taikikliai.

Šis projektas, įstatymo lygmenyje, o ne ministro įsakyme, kaip buvo iki šiol, įtvirtinantis naktinio matymo taikiklių medžioklėje draudimą taip pat bus svarstomas Seimo plenarinių posėdžių salėje ir bus kaip alternatyva įstatymo projektui, kuriuo Seimo narių grupė siekia įteisinti naktinio matymo taikiklių naudojimą medžioklėje.

Susiję straipsniai

Close