Linas Jonauskas siūlo iš valstybės biudžeto visiems pradinukams finansuoti plaukimo mokymosi vasaros stovyklas

Linas Jonauskas siūlo iš valstybės biudžeto visiems pradinukams finansuoti plaukimo mokymosi vasaros stovyklas

Lietuvos socialdemokratų frakcijos Seime narys Linas Jonauskas įregistravo Švietimo įstatymo projektą, kuriuo siūlo kiekvienam pradinukui iš valstybės biudžeto finansuoti vienkartinę plaukimo mokymosi vasaros stovyklą.

Siūloma, kad tokiose plaukimo mokymo vasaros stovyklose vaikams būtų finansuojama 18  valandų trukmės pamokos.

Pasak L. Jonausko,  dabartinis valstybės indėlis į vaikų skendimo prevenciją yra nepakankamas, todėl tam reikėtų didesnio dėmesio.

„Švietimo, mokslo ir sporto ministerija per metus finansuoja tik apie 8 tūkstančių pradinių klasių mokinių – antrokų – plaukimo pamokas. Tačiau vien tik antrų klasių moksleivių Lietuvoje yra daugiau nei 30 tūkstančių. Šiandieninis valstybės indėlis į vaikų skendimo prevenciją tikrai yra per mažas. Tai rodo ir skendimų statistika. 2021 metais Lietuvoje nuskendo mažiausiai 144 žmonės. Iš jų – septyni vaikai ir jaunuoliai iki 19 metų. „Eurostat“ duomenimis, Europoje Lietuva kartu su Latvija pirmauja mirčių nuo skendimo statistikoje“, – teigia L. Jonauskas.

Seimo narys mano, kad pradinukų mokymui plaukti galima būtų išnaudoti vasaros stovyklų formatą.

„Vasaros metu uždarų baseinų užimtumas dažnai sumažėja, todėl dėl mažų lankytojų srautų jie netgi uždaromi. Todėl šis laikas gali būti naudojamas mokymosi plaukti vasaros stovykloms. Mokėjimo plaukti įgūdis itin svarbus, siekiant iki minimumo sumažinti skęstančių vaikų skaičių. Mokymasis plaukti yra viena iš svarbiausių priemonių, kurios leidžia sumažinti tikimybę nuskęsti“, – sako L. Jonauskas.

Seimo narys Linas Jonauskas mano, kad mokymosi plaukti vasaros stovykloms finansuoti iš valstybės biudžeto prireiktų 13 091 550 eurų. Vienam vaikui 18 valandų trukmės plaukimo pamokoms būtų skirta 150 eurų.

Susiję straipsniai

Close