Linas Jonauskas ragina Vilniaus miesto valdžią nedelsiant susitarti su viešojo transporto darbuotojais

Linas Jonauskas ragina Vilniaus miesto valdžią nedelsiant susitarti su viešojo transporto darbuotojais

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime narys Linas Jonauskas, reaguodamas į Vilniaus viešojo transporto vairuotojų streiką, ragina Vilniaus miesto savivaldybę pasiekti kuo greitesnį susitarimą.

Pasak Seimo nario, Vilniaus miesto valdžios negebėjimas susitarti su viešojo transporto darbuotojais ne tik rodo nepagarbą jų atžvilgiu, bet ir diskredituoja viešojo transporto idėją.

„Chaosas, kuris lydi sostinės valdžios tarimąsi su Vilniaus viešojo transporto vairuotojų atstovais virto chaosu gatvėse, kai miesto gyventojai turi šalti lauke dėl neatvykstančių autobusų ir troleibusų. Man nesuprantama, kaip per tokį ilgą laiko tarpą nesugebama įsiklausyti į darbuotojus atstovaujančios profsąjungos reikalavimus ir darbuotojų prašymu įtvirtinti jų reikalavimus kolektyvinėje darbo sutartyje. Miesto valdžia, neįsiklausydama į reikalavimus ir pastūmėjusi viešojo transporto darbuotojus streikui, ne tik sukėlė nepatogumus viešuoju transportu negalintiems sklandžiai naudotis gyventojams, bet diskredituoja viešojo transporto idėją. Negalime kalbėti apie gyventojų persėdimą prie mažiau taršaus viešojo transporto, kai miesto gatvėse dėl streiko vyrauja toks chaosas. Tokia nepagarba viešojo transporto darbuotojas yra smūgis ir Vilniaus miesto reputacijai“, – sako L. Jonauskas.

Pasak L. Jonausko, miesto valdžia neturi kitos išeities – tik sutarti su darbuotojais dėl jų darbo užmokesčio ir darbo sąlygų perkėlimo į kolektyvinę sutartį.

„Tam, kad baigtųsi tokia situacija, nematau kitos išeities – Vilniaus miesto valdžia turi pasiekti susitarimą ir kolektyvinėje sutartyje įtvirtinti darbuotojų prašomus reikalavimus dėl darbo užmokesčio ir darbo sąlygų. Suprantama, kad darbuotojai nori stabilumo, o besikeičianti UAB „Vilniaus viešasis transporto“ vadovybė negali užtikrinti, kad prie vienos valdžios padidinti atlyginimai, tokiais išliks ir prie naujos valdžios. Viešojo transporto darbuotojų sąlygos privalo būti gerinamos, nes nuo to priklauso ne tik darbuotojų sveikata, bet ir keleivių saugumas, miesto prestižas“, – teigia L. Jonauskas.

Susiję straipsniai

Close