Linas Jonauskas prašo Vyriausybės biudžete numatyti lėšų Elektrėnų ledo rūmų gelbėjimui nuo uždarymo

Linas Jonauskas prašo Vyriausybės biudžete numatyti lėšų Elektrėnų ledo rūmų gelbėjimui nuo uždarymo

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime narys Linas Jonauskas įregistravo pasiūlymą 2023 metų biudžetui, kuriame prašo Vyriausybės skirti 150 tūkst. eurų finansavimą Elektrėnų ledo rūmų kitų metų elektros sąnaudoms padengti.

Pasak L. Jonausko, jei Vyriausybė nesiims gelbėti Elektrėnų ledo rūmų, jie pasmerkti uždarymui.

„Elektrėnų ledo rūmai yra pirmoji ledo arena Lietuvoje ir jie įtraukti į nacionalinės svarbos objektų sąrašą. Čia daugybę metų žaidė daugkartinė Lietuvos ledo ritulio federacijos, aukščiausiojo diviziono čempionė „SC Energija“. Arenoje šiuo metu veikia Dariaus Kasparaičio ledo ritulio mokykla bei ledo ritulio komanda „Elektrėnų energija“, kurios, uždarius areną, neliktų. Šiandien dėl išaugusių elektros sąnaudų Elektrėnų ledo rūmams gresia uždarymas. Vien šių metų rugsėjo sąskaita už elektros energiją, kurią suvartojo ledo arena, siekė 35 tūkstančius eurų. Kadangi tai yra nacionalinės svarbos objektas, Vyriausybė turėtų imtis ledo arenos gelbėjimo ir skirti finansavimą, kad nereikėtų uždaryti ledo ritulio, čiuožimo edukacijai itin reikalingos infrastruktūros“, – sako L. Jonauskas.

Seimo narys L. Jonauskas siūlo 2023 metų biudžete Elektrėnų ledo rūmų elektros sąnaudoms finansuoti papildomai numatyti 150 000 eurų.

Parlamentaro manymu, tam lėšos galėtų būti skiriamos iš valstybės biudžeto įplaukų iš akcizo už degalus, baudų už administracinės teisės pažeidimus.

L. Jonauskas taip pat prašo Vyriausybės kitų metų biudžete numatyti papildomą finansavimą Aplinkos apsaugos departamento bei Valstybinės saugomų teritorijų ir jos direkcijų tarnautojų atlyginimų didinimui, naujų etatų steigimui, saulės elektrinių ant direkcijų stogų įrengimui ir šalia jų esančių automobilių aikštelių pritaikymui elektromobilių įkrovimui. Taip pat prašoma numatyti finansavimą ir pradinių klasių mokinių plaukimo stovykloms.

Susiję straipsniai

Close