Linas Jonauskas prašo Ingridos Šimonytės imtis veiksmų dėl aplinkos ministro Simono Gentvilo pasirašyto įsakymo

Linas Jonauskas prašo Ingridos Šimonytės imtis veiksmų dėl aplinkos ministro Simono Gentvilo pasirašyto įsakymo

Lietuvos socialdemokratų frakcijos Seime narys Linas Jonauskas kreipėsi į ministrę pirmininkę Ingridą Šimonytę, kad ši imtųsi veiksmų dėl viešojo intereso ginimo ir aplinkos ministro Simono Gentvilo pasirašyto įsakymo, kuriuo dvigubai mažinamos želdynų plotų normos miestuose, atšaukimo.

Gegužės pabaigoje aplinkos ministras Simonas Gentvilas įsakymu sumažino rekreacinių želdynų normą nuo 25 kvadratinių metrų iki 12 kv. m.

„Jei aplinkos ministras nereaguoja į specialistų, net Specialiųjų tyrimų tarnybos pastabas, manau, kad pats laikas įsikišti ministrei pirmininkei. Naujasis reglamentavimas, drastiškai sumažinęs rekreacinių želdynų normą, atveria kelią keisti esamas želdynų teritorijas į intensyvaus užstatymo teritorijas, taip blogindamas gyventojų gyvenimo sąlygas“, – sako L. Jonauskas.

Seimo narys teigia, kad toks ministro sprendimas prasilenkia su valstybės tikslais ir yra palankus nekilnojamojo turto vystytojams.

„Aplinkos ministro sprendimas yra visiškai nesuderinamas su aštuonioliktosios Vyriausybės programa ir šios Vyriausybės patvirtinta nacionaline klimato kaitos valdymo darbotvarke, kuriose numatoma didinti miestų želdynų plotus. Želdynų normų sumažinimas yra naudingas tik nekilnojamo turto vystytojams, kurie suinteresuoti kuo tankesniu apstatymu. Želdynų plotai, kurie reikalingi gyventojų gyvenimo kokybei mieste užtikrinti, nekilnojamojo turto vystytojams yra tiesiog prarasti, neužstatyti kvadratiniai metrai. Negali nekilnojamojo turto vystytojų interesai būtų aukščiau visuomenės intereso. Tokias pat grėsmes įžvelgia ir Specialiųjų tyrimų tarnyba. Tai labai svarbus signalas ministrei pirmininkei, kad aplinkos ministro sprendimai yra žalingi valstybei“, – teigia L. Jonauskas.

Dėl aplinkos ministro Simono Gentvilo įsakymu priimtų viešųjų atskirųjų želdynų plotų normų ir priklausomųjų želdynų plotų normų apskaičiavimo tvarkos aprašo Specialiųjų tyrimų tarnyba parengė antikorupcinio vertinimo išvadą, kurioje pateikia kritines pastabas.

Specialiųjų tyrimų tarnybos nuomone, tokiomis Plotų normų nuostatomis ne tik neužtikrinamos Želdynų įstatymu saugomos vertybės bei su tuo susiję viešieji interesai, bet taip pat sudaromos sąlygos nesąžiningam elgesiui.

Susiję straipsniai

Close