L.Jonauskas: prezidento veto – pamoka aplinkos ministrui neardyti to, kas buvo sukurta stiprinti aplinkosaugos kontrolę

L.Jonauskas: prezidento veto – pamoka aplinkos ministrui neardyti to, kas buvo sukurta stiprinti aplinkosaugos kontrolę

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime narys Linas Jonauskas teigiamai vertina Prezidento Gitano Nausėdos veto priimtoms Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymo pataisoms, kurios sudarys prielaidas Aplinkos apsaugos departamento pareigūnams nereaguoti ir nebetirti kiekvieno aplinkosauginio pažeidimo.

 „Buvau vienas iš Seimo narių, prieštaravusių aplinkos ministro Simono Gentvilo siekiamai įtvirtinti nuostatai, kuri, mano manymu, reikšmingai susilpnintų aplinkos apsaugos kontrolę. Atveriama galimybė Aplinkos apsaugos departamentui spęsti savo nuožiūra, kuris pranešimas vertas reagavimo ir patikrinimo, tik dar labiau sumažintų pasitikėjimą valstybine aplinkos apsaugos kontrole, kuri ir taip išgyvena ne lengviausius laikus.

Džiaugiuosi, kad Prezidentas stebi situaciją ir vetuoja įstatymą, kuris yra žalingas aplinkosaugai. Gaila, kad dauguma, balsavusi už įstatymo pataisas, neatsižvelgė į mano ir kelių kolegų siūlomas pataisas, kuriomis norėjome ištaisyti daromą klaidą“, – sakė L. Jonauskas.

Seimo nario nuomone, Aplinkos ministerija, turėtų ne siekti apriboti reagavimą į gyventojų pranešimus, o stipinti aplinkos apsaugos kontrolę.

„Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnyba 2020 m. iš viso gavo 20 966 pranešimus apie galimus pažeidimus. Taip, tai dideli skaičiau, tačiau reikia džiaugtis žmonių pilietiškumu ir neabejingumu matomiems pažeidimams. Šiuo metu Aplinkos ministerija turi ieškoti sprendimų ne kaip nusimesti naštą ir netikrinti visų pranešimų, o kaip stiprinti aplinkos apsaugos kontrolę.

Tam būtina gerinti pareigūnų darbo sąlygas, pritraukti naujų darbuotojų, stiprinti neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių institutą ir suteikti jiems realias galias veikti. Tai vis dar nesprendžiama. Atvirkščiai – bet kokios iniciatyvos yra blokuojamos“, teigė L. Jonauskas.

Susiję straipsniai

Close