L. Jonauskas: „Nepritardama apriboti glifosato naudojimą Vyriausybė parodo, kad jai Žaliasis kursas – tik graži deklaracija“

L. Jonauskas: „Nepritardama apriboti glifosato naudojimą Vyriausybė parodo, kad jai Žaliasis kursas – tik graži deklaracija“

L. Jonauskas: „Nepritardama apriboti glifosato naudojimą Vyriausybė parodo, kad jai Žaliasis kursas – tik graži deklaracija“

Lietuvos socialdemokratų frakcijos narys Linas Jonauskas kreipėsi į Vyriausybę, kad šį persvarstytų išvadas dėl jo įregistruotų Augalų apsaugos įstatymo pataisų, kuriomis siūloma drausti glifosato naudojimą tvarkant kelių apsaugos juostas, elektros linijas, geležinkelių bėgius, miestų, gyvenviečių ir saugomose teritorijose.

Trečiadienį Ministrų kabinetas palaikė Žemės ūkio ministerijos siūlymą nepritarti Lino Jonausko ir kitų Seimo narių registruotam Augalų apsaugos įstatymo projektui.

„Projekte nėra nurodyto glifosato naudojimo žemės ūkyje draudimo, todėl Žemės ūkio ministerija nebuvo kompetentinga teikti savo išvadų Ministrų kabinetui. Prašyti Žemės ūkio ministerijos išvadų apie įstatymą, kuris orientuotas į aplinkosaugą, yra tas pats, kas batsiuvio prašyti atlikti chirurginę operaciją. Išvadas Ministrų kabinetui turėjo teikti Aplinkos ministerija, nes įstatymo tikslas – apsaugoti aplinką ir žmonių sveikatą nuo neatsakingo glifosato naudojimo kelių, elektros linijų, geležinkelio bėgių priežiūrai, miestų, gyvenviečių ir saugomose teritorijose. Todėl šios išvados turėtų būti persvarstytos", – sakė L. Jonauskas. 

Seimo narys teigia, kad Vyriausybė, iškilus glifosato ribojimo klausimui, greitai pamiršo savo deklaruotus Žalioji kurso prioritetus.

Savo darbo pradžioje Vyriausybė Žaliojo kurso politikos tikslus išsikėlė, kaip vienus svarbiausių šios kadencijos tikslų. Tačiau, atsimušę į glifosato apribojimą, jie ima bliūkšti. Labai tikiuosi, kad gražios kalbos nebuvo tik tuščios deklaracijos ir Vyriausybė veiks Žaliojo kurso, orientuoto į aplinkos apsaugą, žmonių gerovę, pagrindu.  Vienas iš „Europos žaliojo kurso" tikslų yra siekis 50 proc. sumažinti bendrą cheminių pesticidų naudojimą ir riziką bei pavojingesnių pesticidų naudojimą. Šį tikslą turės pasiekti ir Lietuva. Jei trypčiosime vietoje ir nepradėsime kažko keisti dabar, vėliau bus tik dar sunkiau. Glifosatas nėra nekalta medžiaga, kurią galime pilti kur tik pakliūva: ant geležinkelio bėgių, saugomose teritorijose. Kai kalbame apie aplinkosaugą, žmonių sveikatą, Vyriausybės prioritetai ir sprendimai turi būti žmonių labui, o ne augalų apsaugos produktų gamintojams, pardavėjams ar naudotojams", – teigė L. Jonauskas. 

Susiję straipsniai

Close