L. Jonauskas kreipėsi į Vilniaus merą Remigijų Šimašių dėl potvynių metu gyventojų patirtos žalos atlyginimo

L. Jonauskas kreipėsi į Vilniaus merą Remigijų Šimašių dėl potvynių metu gyventojų patirtos žalos atlyginimo

Lietuvos socialdemokratų frakcijos Seime narys Linas  Jonauskas kreipėsi į Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių, ragindamas sudaryti darbo grupę, kuri nustatytų tvarką, pagal kurią miesto gyventojams būtų atlyginama žala, atsiradusi dėl liūčių metu patvinusių gatvių.

Pasak Seimo nario Lino Jonausko, liūčių metu apsemtose, dėl vandens nepravažiuojamose Vilniaus gatvėse užstrigę automobiliai patyrė žalą, kurią turėtų kompensuoti savivaldybė.

„Savivaldybė yra tiesiogiai atsakinga už tai, kad lietaus užtvindytose gatvėse stojo ir gedo automobiliai. Vilniečiai moka mokesčius, iš kurių yra tvarkoma miesto infrastruktūra ir jie turi pilną teisę gauti kompensacijas už patvinusiose gatvėse sugadintas transporto priemones.  Matėme, kad kai kur gatvės patvino dėl to, kad neišvežta nupjauta žolė buvo liūčių nuplauta iki trapų ir juos užkimšo. Tai elementarus aplaidumas. Už nesutvarkytą vandens nuotekų nukreipimo ir surinkimo sistemą savivaldybė taip pat turėtų prisiimti atsakomybę. Gatvės skęsta ne vienerius metus, o pokyčiai įgyvendinami per lėtai. Net ir neseniai pastatytas Vakarinis aplinkkelis yra suprojektuotas neįvertinus, kad ir jis liūčių metu bus semiamas vandens. Vilniaus miesto savivaldybė turi prisiimti už tai atsakomybę, atlyginti gyventojams žalą ir kuo greičiau imtis darbų, kad kiekvieną kartą palijus gatvės netaptų Venecijos kanalais“, – sako L. Jonauskas.

L. Jonauskas ragina Vilniaus miesto savivaldybę pademonstruoti gerą valią ir atlyginti žmonės žalą už liūčių metu sugadintas transporto priemones.

„Gyventojai, patyrę liūčių metu žalą dėl patvinusių miesto gatvių, gali kreiptis su ieškiniu į teismą, tačiau tai brangiai kainuoja. Jei savivaldybė nedemonstruos geros valios, žmonėms liks tik vienintelis būdas, kaip išsireikalauti žalos atlyginimą, – kreiptis, kad žalą išieškotų teismas. Visgi tikiuosi, kad savivaldybė parodys sąmoningumą ir atlygins miestiečių patirtą žalą. Vilniaus gyventojai, nukentėję nuo potvynių, turėtų ginti savo teises ir kreiptis į savivaldybę dėl žalos atlyginimo“, – teigia L. Jonauskas.

Susiję straipsniai

Close