L. Jonauskas kreipėsi į Aplinkos ministeriją bei STT dėl galimo atliekų tvarkymo pažeidimo

L. Jonauskas kreipėsi į Aplinkos ministeriją bei STT dėl galimo atliekų tvarkymo pažeidimo

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime narys Linas Jonauskas kreipėsi į aplinkos ministrą Simoną Gentvilą ir Specialiosios tyrimų tarnybos direktorių Žydrūną Bartkų, kad būtų apgintas visuomenės interesas ir  pradėtas tyrimas dėl įmonės, kuri Vilkaviškio rajone užteršė nuomojamą žemės sklypą statybinėmis atliekomis, neįvykdyto privalomojo nurodymo sutvarkyti žemės sklypą, pašalinant iš jo atliekas bei galimai aplaidaus aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūno darbo, patvirtinant sklypo sutvarkymo faktą.

Pasak Seimo nario Lino Jonausko, nors  aplinkosaugininkai yra nustatę, kad laukuose iš viso užkasta beveik 8 tūkst. tonų statybinių atliekų, įmonės žala aplinkai įvertinta 33 mln. eurų, ji buvo įpareigota sutvarkyti nuomotą sklypą, tačiau gyventojai iki šiol negali dirbti sau priklausančios žemės dėl taršos statybinėmis atliekomis.

„Šokiruoja ne tik tai, kad keli verslininkai sugalvojo būdą, kaip nelegaliai atsikratyti statybinėmis atliekomis, jas palaidojant žemės sklype, bet ir istorijos atomazga. Nors įmonė buvo įpareigota sutvarkyti sklypą ir išvežti iš jo atliekas, sklypo savininkų teigimu, ji tiesiog susmulkino atliekas ir to pakako gauti visus reikalingus dokumentus, kad sklypas būtų laikomas sutvarkytu, nors iki šiol jame neįmanoma dirbti žemės dėl joje palaidotų betono, šiferio, stiklo ir kitų atliekų. Jei pasitvirtins informacija, kad aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnas patvirtino sklypo sutvarkymo faktą, nors atliekos nebuvo sutvarkytos, toks darbuotojas aplinkos apsaugo sistemoje turėtų nebedirbti“,  –  sakė L. Jonauskas.

Statybinėmis atliekomis gruntas Vilkaviškyje užterštas 2015 m., prokuratūra baudžiamąją bylą iškėlė 2019 m. Žala gamtai siekia 33 mln. eurų. Šiuo metu įmonė pradėjusi bankroto proceso procedūras.

Susiję straipsniai

Close