L. Jonauskas: kol R. Šimašius sodina medžius ten, kur jų nereikia, gatvėse vietoje išpjautų medžių – kelmai

L. Jonauskas: kol R. Šimašius sodina medžius ten, kur jų nereikia, gatvėse vietoje išpjautų medžių – kelmai

Lietuvos socialdemokratų frakcijos Seime narys Linas Jonauskas įregistravo Želdynų įstatymo pataisas, kuriomis siūlo įtvirtinti nuostatą, kuri įpareigotų per metus atkurti miestų gatvėse sunaikintus medžius.

Pasak L. Jonausko, šiandien nėra jokios prievolės savivaldybėms atkurti sunaikintus miestų medžius.

„Sunaikinus pavojų gyventojams, jų turtui, statiniams, pastatams ar eismo saugumui kėlusius ar atlikti statybos, rekonstrukcijos, remonto darbus trukdžiusius medžius gatvėse, niekas nereikalauja jų atkurti. Kai kurių miestų gatvėse sunaikinamos medžių alėjos, šaligatviuose trūnija nupjautų ir neatkurtų medžių kelmai. Taip miestuose mažėja želdinių, kurie galėtų prisidėti prie miestų taršos mažinimo, aplinkos oro vėsinimo bei drėkinimo karščių metu, transporto srauto sukeliamo triukšmo slopinimo. Todėl ir siūlau papildyti įstatymą nuostata, kad sunaikinti želdiniai gatvėse turėtų būti atkurti ne vėliau kaip per metus nuo jų sunaikinimo“,  –  sakė L. Jonauskas.

Seimo narys Linas Jonauskas neigiamai vertina ir Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus planus Konstitucijos prospekto viduryje išimti dalį asfalto ir jo vietoje pasodinti medžius.

„Kol Remigijus Šimašius sodina medžius ten, kur jų nereikia, Vilniaus gatvėse ilgus metus vietoje išpjautų medžių stovi kelmai. Mano manymu, miesto meras ne nuo to galo pradeda žalinti miestą. Juo labiau ne tik gamtininkai, bet ir specialiųjų tarnybų atstovai neigiamai vertina mero planus Konstitucijos prospekto viduryje susodinti medžius. Jau dabar įspėjama, kad medžiai, įkalinti betone, ilgai neišliks, o toks sprendimas atims galimybę Konstitucijos prospektu pravažiuoti skubantiems greitosios pagalbos, ugniagesių ar policijos automobiliams. Pradėti žalinti miestą reikia nuo tų gatvių, kurios buvo rekonstruotos ir vietoje išpjautų medžių eilę metų tose vietose tebestovi kelmai. Daugybė tokių vietų yra Naujamiestyje ir kituose Vilniaus gyvenamuosiuose rajonuose. Medžiai tarsi niekam nereikalingi daiktai tiesiog pašalinami, kad netrukdytų atlikti darbus, bet iki šiol niekas nedaroma, kad tai, kas sunaikinta, būtų atkurta“,  –  teigė L. Jonauskas.

Susiję straipsniai

Close