L. Jonaitis: įmonių, nukentėjusių nuo Covid-19 sąraše, didžiųjų prekybos tinklų neturėtų būti

L. Jonaitis: įmonių, nukentėjusių nuo Covid-19 sąraše, didžiųjų prekybos tinklų neturėtų būti

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas Liudas Jonaitis sako, kad sprendimas karantino metu kelis didžiuosius prekybos tinklus įtraukti į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) sudarytą sąrašą įmonių, nukentėjusių nuo Covid-19, yra „nesuprantamas ir neteisingas“.

Socialdemokratas dėl  susiklosčiusios situacijos kels klausimą artimiausiame Seimo Biudžeto ir finansų komiteto posėdyje.

Didžiųjų prekybos tinklų veikla karantino metu nebuvo apribota, dalis jų per šį laikotarpį netgi didino apyvartą.

„Didžiųjų prekybos tinklų veikla karantino metu nebuvo apribota, dalis jų per šį laikotarpį netgi didino apyvartą. Ir tuo pat metu jiems sudaromos galimybės naudotis VMI teikiamomis mokestinės pagalbos priemonėmis. Tai yra neteisinga smulkiųjų ir šeimos verslų atžvilgiu, nes šių veikla buvo visiškai sustabdyta“, - sako L. Jonaitis.

Pasak Seimo nario, susiklosčiusi situacija dar kartą liudija, kad paramos verslams, nukentėjusiems nuo pandemijos, sistema yra ydinga, o smulkieji yra diskriminuojami.

„Daugelis yra uždaryti ir nesulaukia jokios paramos, išskyrus 260 eurų per mėnesį siekiančią išmoką. Mes ne kartą raginome Vyriausybę smulkiems ir šeimos verslams ar grožio paslaugas teikiantiems specialistams karantino metu leisti vykdyti veiklą, jei šie gali užtikrinti karantino reikalavimus“, - teigia L. Jonaitis.

„Tokia praktika, kuomet didieji ir veikiantys verslai įtraukiami į nukentėjusiųjų sąrašą, tik didina nepasitikėjimą ir įtampą visuomenėje“, - priduria parlamentaras.

Primename, kad VMI viešai skelbia pandemijos paveiktų įmonių sąrašą. Įmonėms VMI iki balandžio 30 d. ir dar du mėsius gali neskaičiuoti delspinigių, nevykdyti mokesčių išieškojimo veiksmų.

VMI yra informavusi, kad įmonės į naująjį sąrašą buvo įtrauktos atsižvelgiant į rudens karantino metu nustatytus veiklos vykdymo ribojimus pagal EVRK sąrašą, patvirtintą Ekonomikos ir inovacijų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų.

Susiję straipsniai

Close