Kritika ministrų kabinetui dėl nepateikiamo antiinfliacinio paketo: gal Lietuvai reikia dviejų vyriausybių?

Kritika ministrų kabinetui dėl nepateikiamo antiinfliacinio paketo: gal Lietuvai reikia dviejų vyriausybių?

Vyriausybei ir toliau nepristatant antiinfliacinių priemonių paketo, opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos Seime seniūnas Gintautas Paluckas sako, kad valdantieji negeba išspręsti tų klausimų, kurie Lietuvos gyventojams šiandien itin rūpi.

Parlamentaro teigimu, aplinkinės valstybės jau seniai priėmė sprendimus, amortizuojančius kainų kilimą, o Lietuvoje pasiūlymus teikia visi, išskyrus tuos, kurie juos gali įgyvendinti.

„Reikėtų pradėti svarstyti, ar Lietuvai nereikia dviejų vyriausybių – vienos, kuri rūpintųsi pasauliu, ir kitos, kuri sugebėtų pasirūpinti Lietuvos reikalais. Akivaizdu, jog yra begalė labai svarbių žmonėms ir ekonomikai klausimų, o Ingridos Šimonytės Vyriausybė jokių sprendimų nesiūlo. Jau antrą savaitę girdime pažadus – praėjusią savaitę iš finansų ministrės, o šią iš premjerės –, kad antiinfliacinės priemonės tuoj bus pristatytos, bet jokio konkretumo nesulaukiame. Tuo tarpu pasiūlymus teikia opozicija, prezidentas bei Lietuvos bankas“, – sako G. Paluckas.

Anot jo, biudžeto pataisas inicijuoti gali tik Vyriausybė, todėl dabar demonstruojamas valdančiųjų neveiklumas yra itin problematiškas – Vyriausybė nevertina ir nesuvokia, kuo šiandien gyvena žmonės ir kas jiems „skauda“.

„Jeigu tavo namas dega keliose vietose vienu metu – kalbu apie tiekimo grandines, visą logistikos sistemą – o tu važiuoji į užsienį ir kažką ten veiki, klausimų kyla įvairių. Taip, tarptautiniai vizitai yra svarbūs, bet tuos dalykus reikia daryti, kai namų stogas nedega.

Vyriausybė eilinį kartą labai prastai sudėliojo prioritetus ir už tai atsakys Lietuvos gyventojai“, - įsitikinęs G. Paluckas.

Primename, jog praėjusią savaitę finansų ministrė Gintarė Skaistė teigė, kad antiinfliacinių priemonių paketas bus pristatytas šią savaitę, tačiau vakar premjerė I. Šimonytė kalbėjo, jog pasiūlymai bus pateikti „ateinančią savaitę“.

Išankstiniais vertinimais, metinė infliacija Lietuvoje kovo mėnesį buvo 15,6%. Vasario mėnesį ji siekė 14% ir buvo didžiausia Europos Sąjungoje.

Susiję straipsniai

Close