Kodėl stringa gyventojų rengimo pilietiniam pasipriešinimui planas? [Spaudos konferencijos anonsas]

Kodėl stringa gyventojų rengimo pilietiniam pasipriešinimui planas? [Spaudos konferencijos anonsas]

Seimui priėmus Lietuvos Respublikos piliečių rengimo pilietiniam pasipriešinimui strategiją, Vyriausybė turėjo patvirtinti veiksmų planą, tačiau jau daugiau kaip metus to nepadaro. Seimo narys socialdemokratas Kęstutis Vilkauskas stebisi, kad Vyriausybė jau du kartus atmetė Krašto apsaugos ministerijos (KAM) teikiamą plano projektą.

„Ir vėl dėl Vyriausybės ir jos narių nerangumo kenčia mūsų strateginiai reikalai. Kas ten vyksta, kad Vyriausybė atsisako priimti tokį aktualų dokumentą? Kodėl jis mėtomas kaip karšta bulvė tarp KAM ir Vyriausybės? Net Laurynas Kasčiūnas turi tarpininkauti, guosdamas Arvydą Anušauską, kad viskas bus gerai... Šis planas turėjo būti patvirtintas jau užvakar, ir darbai jau turėtų virti“, – stebisi K. Vilkauskas.

Parlamentaras ketvirtadienį 10 val. Seime rengia spaudos konferenciją „Kodėl stringa gyventojų rengimo pilietiniam pasipriešinimui planas?“.

„Vadinamąją Pilietinio pasipriešinimo strategiją Seimas patvirtino dar pernai gegužę. Šios strategijos įgyvendinimo veiksmų planas apima, be kitų dalykų, pasirengimo galimai radiologinei ar branduolinei avarijai Baltarusijos atominėje elektrinėje priemones, kadetų ugdymą, Pilietinio pasipriešinimo tarybos veiklos organizavimą, piliečių dalyvavimo valstybės gynyboje ir pilietiniame pasipriešinime koncepciją, mobilizacines pratybas, nacionalinio saugumo ir gynybos kursus įvairių sričių atstovams, rezistencijos organizavimo kursus Specialiųjų operacijų pajėgų kariams, ginkluoto pasipriešinimo ir partizanų vienetų suformavimo tvarką, valstybės ginkluoto pasipriešinimo koncepciją“, – vardija K. Vilkauskas.

Parlamentaro nuomone, turime visas galimybes mokytis iš ukrainiečių, kovojančiu su kruvina agresore Rusija, tačiau švaistome laiką biurokratiniams nesusipratimams.

„Agnės Bilotaitės prižiūrima civilinė sauga – slėptuvės, infrastruktūra – stringa, o dabar ir pasirengimas pilietiniam pasipriešinimui pakibo. Kas čia turėtų trinktelti kumščiu, kad mūsų valdininkai pabustų iš letargo miego?“ – klausia Seimo narys socialdemokratas K. Vilkauskas.

KAS: Spaudos konferencija „Kodėl stringa gyventojų rengimo pilietiniam pasipriešinimui planas?“. Dalyvauja Seimo narys socialdemokratas, buvęs karys savanoris Kęstutis Vilkauskas, gynybos ir saugumo ekspertas, buvęs specialiųjų operacijų pajėgų karininkas Aurimas Navys, nuotoliu - Europos parlamento narys socialdemokratas Juozas Olekas.

KUR: Seimo Spaudos konferencijų salė, II r. 2 a.

KADA: 2023-08-10, ketvirtadienį, 10:00

Tiesioginę transliaciją stebėkite čia.

 

Close