Kodėl strategiškai svarbi maisto pramonė jaučiasi užmiršta [anonsas]

Kodėl strategiškai svarbi maisto pramonė jaučiasi užmiršta [anonsas]

Nei žemės ūkis, nei pramonė – taip, anot maisto pramonės atstovų, valdžia regi šį ūkio sektorių. Todėl jos atstovai sako besijaučią kaip „pamestinukai“.

Socialdemokratų Seimo frakcijos, trečiadienį susitiksiančios su maistininkais, seniūnas Gintautas Paluckas įspėja, kad dabartinėmis aplinkybėmis ypač svarbu prioritetizuoti apsirūpinimą maistu.

„Neseniai susitikome su žemdirbiais, dabar kalbėsimės su maisto pramonės atstovais. Keista, kad net šiandien maistininkai turi įrodinėti valdžiai savo svarbą. Panašiai kaip ūkininkai, maisto pramonės atstovai aštriai kelia dramatiškai augančių kainų klausimą ir įspėja dėl grėsmės, kad vietinę produkciją išstums įvežtinė, nes kitos šalys palaiko savo maisto gamintojus. Nenormalu, kad toks gyvybiškai svarbus sektorius tokiu sunkiu metu neranda kalbos su atsakingomis institucijomis“, – stebisi G. Paluckas.

Anot Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotojo Vidmanto Kanopos, maistas ir apsirūpinimas juo privalo tapti nacionalinio saugumo strategijos įgyvendinimo dalimi.

„Tai turėtų būti įgyvendinama tarpžinybiniu lygiu, įsitraukus visoms atsakingoms ministerijoms: Žemės ūkio, Finansų, Socialinės apsaugos ir darbo bei Ekonomikos ir inovacijų“, – įsitikinęs parlamentaras.

Ūkininkams ir maistininkams besiskundžiant energijos kainomis, socialdemokratai ragina ieškoti galimybių palengvinti šią naštą maisto augintojams ir gamintojams. Socialdemokratai taip pat pasisako už pridėtinės vertės mokesčio lengvatas maisto produktams.

Kas: Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos nuotolinis susitikimas su maisto pramonės atstovais. Dalyvauja: Lietuvos maisto pramonės asociacijos direktorė Irma Pilypienė; Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacijos direktorius Egidijus Mackevičius; Lietuvos paukštininkystės asociacijos direktorius Vytautas Tėvelis; Lietuvos pienininkų asociacijos „Pieno centras“ direktorius Egidijus Simonis; Nacionalinės akvakultūros ir žuvų produktų gamintojų asociacijos direktorius Rolandas Morkūnas; Lietuvos grūdų perdirbėjų ir prekybininkų asociacijos prezidentas Karolis Šimas; Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkas Raimondas Tamošauskas.

Kur: Tiesioginė Seimo transliacija čia.

Kada: balandžio 6 d., trečiadienį, 13.00.

Susiję straipsniai

Close