Kiek dar kils kainos? Diskusijoje - politikai, ekspertai bei akademikai

Kiek dar kils kainos? Diskusijoje – politikai, ekspertai bei akademikai

Išaugusios prekių ir paslaugų kainos nežada sustoti ir gyventojų pinigines tuštins toliau. Infliacija Lietuvoje – rekordinė: esame pirmi tarp Europos Sąjungos šalių. Ūkio augimo prognozės šiemet irgi nieko gero nežada – Europos Komisija prognozuoja, kad vilksimės uodegoje.

Valdantieji išdidžiai kartoja, kad padarė viską, ką reikia, o antiinfliacinis paketas - didžiausias Europoje. Tačiau į dar praėjusią vasarą skambėjusius perspėjimus visiškai nekreipė dėmesio teigdami, jog nėra kaip reguliuoti laisvos rinkos. Bendras valdančiųjų požiūris gana aiškus: augančios kainos yra pasaulinė bėda, situacija keičiasi sulig kiekvienu mėnesiu, tad dabar lieka tik laukti, kol sąmyšis praeis.

Negana to, valdantieji ir toliau neatsisako savo planų dėl elektros rinkos liberalizacijos nepaisant to, jog šios srities ekspertai teigia, kad dabar nėra tinkamiausias metas įgyvendinti pokyčius, kurie grasina dar labiau ištuštinti ir taip palengvėjusias gyventojų pinigines.

Ką gali ir ko negali padaryti Vyriausybė? Koks jos vaidmuo? Ar valstybė elgiasi teisingai, neatsisakydama elektros rinkos liberalizacijos planų, kuomet daugelio gyventojų finansinė padėtis ir taip nepavydėtina? Kaip tai paveiks pažeidžiamiausias visuomenės grupės ir kokias pasekmes ateityje iššauks? Apie tai ir daugiau kalbėsime penktadienį vyksiančioje Socialdemokratų partijos organizuojamoje diskusijoje „Kiek dar kils kainos?“ su:

  • Buvusia finansų ministre, Seimo nare Rasa Budbergyte,
  • Energetikos ekspertu, buvusiu Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos pirmininku prof. dr. Vidmantu Jankausku,
  • Ekonomistu, Vilniaus universiteto prof. dr. Romu Lazutka,
  • Diskusiją moderuos dr. Laurynas Šedvydis.

Susiję straipsniai

Close