L. Balsio siūlymas: laukinių gyvūnų naudojimą cirkuose reikia uždrausti

L. Balsio siūlymas: laukinių gyvūnų naudojimą cirkuose reikia uždrausti

Seimas spręs dėl Lietuvos žaliųjų partijos Seimo nario Lino Balsio įregistruotų Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisų, kuriomis siūloma ne tik uždrausti Lietuvoje laukinių gyvūnų naudojimą cirko pasirodymuose, bet ir neįsileisti per Lietuvos teritoriją su laukiniais gyvūnais keliaujančių cirkų.

Pasak L. Balsio, gyvūnų gerovės apsaugoje Lietuva gerokai atsilieka nuo kitų Europos valstybių.

„Gyvūnus pramogai išnaudojantys cirkai yra atgyvena. Šiuo metu net 24 Europos valstybės turi vienokius ar kitokius apribojimus, skirtus gyvūnų išnaudojimui cirko pasirodymuose. Laukinių gyvūnų naudojimas cirke yra uždraustas Austrijoje, Slovėnijoje, Norvegijoje, Nyderlanduose, Kroatijoje, daugumos laukinių gyvūnų naudojimas cirkuose uždraustas Belgijoje, panašūs draudimai galioja ir kaimyninėse valstybėse – Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje. Lietuva taip pat turėtų žengti žingsnį į priekį gyvūnų gerovės apsaugoje, nes dabar, toleruodami gyvūnų išnaudojimą cirkuose, gerokai atsiliekame nuo kitų Europos valstybių“, – teigė Seimo narys.

L. Balsys pastebi, kad laukinių cirko gyvūnų laikymas, transportavimas ir naudojimas pasirodymuose dažnai neatitinka jų natūralios prigimties, yra žalojantis jų psichiką.

„Sąlygos, kuriomis gyvena ir keliauja cirko gyvūnai yra apverktinos. Laukiniai gyvūnai gabenami ir gyvena ankštuose sunkvežimiuose, dresūroje naudojama prievarta. Nuolatinis patiriamas stresas ir prasta gyvenimo kokybė, prasilenkianti su laukinių gyvūnų prigimtimi, priveda prie to, kad cirko gyvūnai suserga psichinėmis ligomis, tampa neprognozuojami, keldami grėsmė ir aplinkiniams. Visi gerai prisimena atvejį, kai Kaune iš „Ąžuolyno meškučių cirko“ pabėgusi meška stipriai sužeidė moterį. Praėjusiais metais buvo paviešinti Ukrainos cirko ant vandens dresuotojai, kankinantys krokodilą, taip pat Šiaulių gyventojai nufilmavo čekų cirko atvežtą dramblį, kuris savo elgsena rodė aiškius psichinių ligų požymius“, – sakė L. Balsys.

Vis dažniau Lietuvoje savo pasirodymus rengiantys cirkai susilaukia neigiamo visuomenės dėmesio, piketų šalia cirko palapinių.

Close