Kauno mieste aplankyti vieniši senjorai

Kauno mieste aplankyti vieniši senjorai

Didžiosios metų šventės daugelį žmonių pradžiugina, tačiau vieniši ar sergantys labai dažnai tik dar stipriau pajunta vienumą.

Dėl šios priežastis Lietuvos socialdemokratų partijos Kauno Miesto skyrius ir Kalniečių grupė surengė kalėdinę akciją, kurios metu buvo lankomi kolegos senjorai: dėl sveikatos jie turi mažiau galimybių išeiti iš namų, susitikti su bendraminčiais, dalyvauti renginiuose.

„Mes visi esame nuolat besisukančiame laiko rate: skubam, lekiam, dirbam ir vis neturime kada atsisėsti, pabendrauti su šeima, draugais, bičiuliais. Ypatingai tai jaučia senjorai, ypač jeigu jų vaikai, anūkai gyvena kitame mieste ar net kitoje valstybėje, arba likę tie, kurie visiškai vieni, neturi jokių giminių. Kiekvienas, suprantame  tikrąją situaciją: vienatvė, ligos ir prisiminimai – štai kuo gyvena dažnas senjoras. Tačiau ši niūri kasdienybė slepia norą bendrauti, dalintis, džiaugtis dėmesiu“, - sako akcijos „Aplankykime senjorus“ globėja Orinta Leiputė.

Aplankyti senoliai nuoširdžiai dalinosi savo emocijomis, pasakojo ką sapnavo, kokios naujos idėjos gimė galvoje, su kokiomis problemomis susiduria kiekvieną dieną. Kai kurie net  liūdnai juokavo, jog ištisas savaites tik su televizoriumi ar paukščiais gali pasikalbėti. Bendravimo poreikis ypač stiprus anksčiau aktyvų gyvenimo būdą propagavusiems mūsų senjorams. Amžino poilsio išėjus sutuoktiniui, draugams, pašlijus sveikatai ir užsidarius tarp keturių sienų, juos vienatvė labai slegia.

Nuoširdžiai dėkojame aktyviai dalyvavusiems, visokeriopai prisidėjusiems ir lankiusiems senjorus: akcijos globėjai Orintai Leiputei, skyriaus pirmininkui Giedriui Bielskui, idėjos autoriui Vygantui Cidzikui,  Genovaitei Andrijūnienei, Dariui Banėnui, Kristinai Parachomikienei, Ritai Matulevičienei, Danutei Skarelienei ir  Birutei Zeigienei.

Close