Kandidato į LSDP pirmininkus Liutauro Gudžinsko manifestas

Kandidato į LSDP pirmininkus Liutauro Gudžinsko manifestas

Artėjantys Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko rinkimai suteikia galimybę visiems partijos nariams drauge įvertinti, kuriuo keliu toliau eisime. Partijai reikia diskusijos. Ir ši diskusija negali užsibaigti tarp Tarybos išrinktųjų. Noriu, kad ši retos svarbos proga būtų neprarasta, todėl teikiu savo kandidatūrą.

Ankstesnės partijos pergalės buvo nukaltos remiantis valdžios vertikale, kurios priešakyje – pirmasis atkurtos Lietuvos Prezidentas, vėliau – jo atminimas. Tačiau antri iš eilės Seimo rinkimai parodė: laikai pasikeitę. Reikia ir naujų žmonių, ir naujo požiūrio. Trečiąkart lipti ant to paties viršūnėlių valdymo grėblio nevertėtų.

Būtina žymiai išplėsti savo akiratį, rėmėjų gretas ir sprendimų priėmėjų ratą. Tam, kad tai taptų realybe, per dvejus metus turime įgyvendinti tris esminius pokyčius. Jei būsiu išrinktas, visas savo jėgas ir protą skirsiu jų išpildymui – idant prieš sekančius Seimo rinkimus taptume tikra žmonių valią išreiškiančia jėga.

Pirma - Lygios teisės visiems partijos nariams

Negali būti lygesnių bičiulių už kitus. Kiekvienas partijos narys turi turėti balso teisę reitinguoti kandidatų į Seimo, Europos parlamento ir vietos savivaldos sąrašus. Turi būti įteisintas partijos rėmėjo institutas. Rėmėjai turės teisę dalyvauti partijos pirmininko ir kandidato į prezidentus rinkimuose. Bus numatyta, kokiais atvejais privalomai organizuojami visuotiniai partijos referendumai. Valdymo struktūros bus supaprastintos. Nario mokestis, kuris dabar nepagrįstai išpūstas ir demoralizuojantis, bus ženkliai sumažintas.

Antra - Daugiau ir platesnių svarstymų

Dabartinė komitetų struktūra, kurių pagrindu formuojama partijos politika, išsisėmusi. Menkai įtraukiami bičiuliai ne iš sostinės ir išorės ekspertai. Todėl išplėtosime partijos narių ir rėmėjų svarstomąsias apklausas. Jų metu apklausiamiems žmonėms bus sudarytos sąlygos ir išsamiai susipažinti su esama situacija, ir tarpusavyje tai aptarti. Išbandysime svarstomosios demokratijos priemones vietos savivaldos lygiu ir Airijos pavyzdžiu inicijuosime Konstitucijos pataisas dėl Piliečių Asamblėjos steigimo.

Trečia - Daugiau socializmo

Orios žmonių pajamos ir stiprios darbuotojų teisės turi būti mūsų partijos politikos variklis. Inicijuosime diskusijas dėl universalių bazinių pajamų, ekonominės demokratijos ir kitų šiuolaikinio socializmo idėjų įgyvendinimo galimybių. Tam steigsime partijos analizės centrą, o kiekvieną vasario 16-17 d. – pažymint iškiliausių Lietuvos socialisčių ir socialistų, tokių kaip Steponas Kairys, Mykolas Biržiška, Felicija Bortkevičienė, Kazys Grinius, Petras Klimas, Stanislovas Narutavičius, Gabrielė Petkevičaitė-Bitė, Liuda Purėnienė, Mykolas Sleževičius, Jonas Vileišis, indėlį kuriant Lietuvą ir apginant jos laisvę – organizuosime kairiųjų idėjų festivalį.

MANO KOMANDA

Į rinkimus einu ne vienas. Kartu su manimi – grupė progresyviai mąstančių bičiulių, kurie aktyviai ir sėkmingai pasirodė per šiuos Seimo rinkimus. Tarp jų:

Robert Duchnevič, puikiai vadovaujantis Vilniaus rajono skyriui. Jo gebėjimai padės užtikrinti sklandžią partijos vadybą.

Vaida Baranovė, būsimasis partijos veidas klimato kaitos suvaldymo klausimais.

Dr. Laurynas Šedvydis, kuriam bus patikėtos partijos analizės centro vadovo pareigos.

Fausta Roznytė ir visa „Momentum“ grupė. Jų vaidmuo – pabudinti socialdemokratinį jaunimą ir tapti pagrindine organizacine jėga atkovojant didžiuosius šalies miestus.

APIE SAVE

Esu Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas. Partijoje esu jau daugiau nei trejus metus. Rengiau ir koordinavau pagrindinius partijos programinius dokumentus per visą šį laiką. 2004-2009 m. dirbau Vyriausybės kanceliarijoje, vadovavau ES politikos analizės skyriui. Aktyviai dalyvauju visuomeninėje veikloje. Studijų metais buvau Vilniaus universiteto studentų atstovybės prezidentas. 2013-2017 m. vadovavau Lietuvos politologų asociacijai. Nuo 2017 m. inicijavau ir telkiau viešojo sektoriaus sąjūdžius. Priklausau Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai.

POST SCRIPTUM

Šis manifestas parašytas ir paskelbtas asmeninėje FB paskyroje š. m. kovo 1 d. Iškart po to kreipiausi į partijos sekretoriatą, kad jis būtų išplatintas tarp visų partijos narių. Tačiau sutikta tai padaryti po daugiau nei trijų savaičių, kai kovo 25 d. buvo paskelbtas kito kandidato manifestas. Sėkmingas partijos kaip komandos darbas priklauso nuo aiškių taisyklių ir sąžiningo jų taikymo.

Susiję straipsniai

Close