Kada didės pedagogų bei mokslininkų atlygis? (spaudos konferencija su profesinėmis sąjungomis)

Kada didės pedagogų bei mokslininkų atlygis? (spaudos konferencija su profesinėmis sąjungomis)

Kada didės pedagogų bei mokslininkų atlygis? (spaudos konferencija su profesinėmis sąjungomis)

Pandemijos laikotarpiu (ypač karantino metu) mokytojai, dėstytojai ir mokslininkai tyrėjai patyrė išlaidų dirbdami nuotoliniu būdu. LR darbo kodekso 50 straipsnio žodžiais, „jeigu dirbdamas nuotoliniu būdu darbuotojas patiria papildomų išlaidų, susijusių su jo darbu, darbo priemonių įsigijimu, įsirengimu ir naudojimu, jos privalo būti kompensuotos".

„Tačiau iki šiol tokios kompensacijos mokytojai, dėstytojai ir mokslininkai tyrėjai nėra sulaukę", – sako Seimo narė socialdemokratė prof. habil. dr. Vilija Targamadzė. Drauge su švietimiečių profesinėmis sąjungomis antradienį, rugsėjo 14 d., 9.30 Seime parlamentarė rengia spaudos konferenciją „Mokytojai, dėstytojai ir mokslininkai tyrėjai: darbo sąlygos ir atlygis".

Prof. V. Targamadzė pažymi, kad „Politinių partijų susitarimu dėl Lietuvos švietimo politikos (2021–2030)" politinės partijos įsipareigojo siekti, kad iki 2024-ųjų pabaigos mokytojų vidutinis darbo užmokestis sudarytų 130 proc. šalies vidutinio darbo užmokesčio, o po 2024 metų tolygiai didėtų. Pagal šį susitarimą dėstytojų, mokslo darbuotojų ir kitų tyrėjų vidutinis darbo užmokestis sudarys 150 proc. vidutinio šalies darbo užmokesčio ir toliau didės.

Didinti atlyginimus numatyta ir Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinėje sutartyje.

„Atsižvelgiant į šiuos pažadus, taip pat į tai, kad pedagogai ir tyrėjai patyrė išlaidų dėl nuotolinio darbo, atlyginimas privalo būti didinamas nuo 2022-ųjų sausio, o ne rugsėjo. Taip būtų padengta bent dalis jų patirtų nuostolių ir patenkinti teisėti lūkesčiai", – įsitikinusi socialdemokratė.

Antradienį spaudos konferencijoje Seime kalbės Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga" pirmininkas Kęstutis Juknis, Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas" pirmininkė Aldona Kindurienė, Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininkas Egidijus Milešinas, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas, Lietuvos švietimo įstaigų vadovų profesinė sąjungos valdybos narė Jūratė Adrija Šidlauskienė, Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas prof. Sigitas Vaitkevičius.

KUR: Seimo Spaudos konferencijų salė (II rūmai, 2 a.)

KADA: rugsėjo 14 d. (antradienį) 9.30 val.

Transliacija internetu

Susiję straipsniai

Close