J. Sabatauskas siūlo, kad į Konstitucinį Teismą turėtų teisę kreiptis kiekvienas

J. Sabatauskas siūlo, kad į Konstitucinį Teismą turėtų teisę kreiptis kiekvienas

Socialdemokratas Julius Sabatauskas inicijavo Konstitucijos straipsnių pakeitimą, pagal kurį kiekvienas žmogus individualiai turėtų teisę kreiptis į Konstitucinį Teismą ginti pažeistų savo konstitucinių teisių ir laisvių, jeigu šis asmuo išnaudojo visas teisinės gynybos priemones.

„Dabar į Konstitucinį Teismą gali kreiptis tik Seimo nariai, vyriausybė, Lietuvos Respublikos Prezidentas arba teismas, įžvelgdamas, kad įstatymas ar kitas teisės aktas, kuriuo remiantis sprendžiamas žmogaus reikalas, gali neatitikti Konstitucijos. Siūlau, kad dabar pats žmogus, matydamas tokius neatitikimus, galėtų kreiptis į Konstitucinį Teismą“, – sako J. Sabatauskas.

LSDP frakcijos nario įstatymų pakeitimo projektas įtrauktas į Seimo pavasario sesiją ir parlamentui bus pateiktas svarstyti šį mėnesį.

J. Sabatausko inicijuotas siūlymas nuo R. Karbauskio pateikto projekto skirtųsi tuo, jog Konstitucijos 107 straipsnyje būtų įtvirtinta konstitucinė garantija, kad po Konstitucinio Teismo sprendimo atsirastų teisinis pagrindas atnaujinti teisminį procesą apsiskundusio žmogaus byloje.

Susiję straipsniai

Close