J. Sabatauskas: premjeras ministrus renkasi pagal lojalumą

J. Sabatauskas: premjeras ministrus renkasi pagal lojalumą

Trečiadienį prezidentei Daliai Grybauskaitei nepritarus Sauliaus Skvernelio teiktai Irmos Gudžiūnaitės kandidatūrai į aplinkos ministrės postą, LSDP frakcijos Seime seniūnas Julius Sabatauskas teigė, jog prezidentė ir premjeras iš ministrų reikalauja skirtingų savybių.

„Iš esmės pastaruoju metu premjeras ne vadovauja orkestrui, o džiazuoja. Nerasdamas savo srities specialistų - profesionalų - ieško kuo labiau lojalių ministrų. Ir čia kertasi prezidentės ir premjero požiūriai, kas gali būti Vyriausybės nariu. Premjerui tai gal ir patogiau, kai renkasi ne pagal kompetenciją, o pagal lojalumą“, - teigė J. Sabatauskas.

Aplinkos ministro postas yra tuščias nuo gruodžio pradžios, kuomet S. Skvernelis paskelbė atleidžiantis tris ministrus. Kitų dviejų - kultūros bei švietimo, mokslo ir sporto - ministerijų vadovai paskirti. Tačiau panašu, jog Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai aplinkosauga nerūpi.

„Matom, kad „profesionalų“ Vyriausybe pasivadinusi Vyriausybė pritrūko profesionalų“, - ironizavo socialdemokratų frakcijos seniūnas.

 

Susiję straipsniai

Close