J. Sabatauskas: premjeras įstatymu turi būti įpareigotas skirti ministrus

J. Sabatauskas: premjeras įstatymu turi būti įpareigotas skirti ministrus

Seimo socialdemokratai registravo įstatymo pataisas, kurios įpareigotų premjero pareigas einantį valstybės pareigūną laikytis atsakingo valstybės valdymo principo ir ne vėliau kaip per 15 dienų pateikti Prezidentui naują ministro kandidatūrą.

„Taip negali būti, kad vyriausybės vadovas nuspręstų, jog vyriausybė dirba tik su dalimi jos narių. Įstatymais yra nustatyta – vyriausybę sudaro ministras pirmininkas ir ministrai. O dabar, be konkrečių argumentų, vilkinama tokia situacija, kai viena labai svarbu sritis – Aplinkos apsauga – palikta be atsakingo ministerijos vadovo“, - sako Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys Julius Sabatauskas.

Vyriausybės vadovas jau keli mėnesiai vilkina ministro skyrimą.

Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas J. Sabatauskas per pasitarimą dėl Pavasario sesijos darbotvarkės priminė Seimo Pirmininkui Viktorui Pranckiečiui šį užregistruotą siūlymą ir paragino jį įtraukti į šį sekmadienį prasidedančios Seimo Pavasario sesijos darbotvarkę.

„Tikiuosi, kad Seimo pirmininkas ir vadovybė nevilkins šios pataisos svarstymo Seime, kaip  Vyriausybės vadovas jau keli mėnesiai vilkina ministro skyrimą, negebėdamas suformuoti vyriausybės kabineto. Matyt, tam trukdo ir S. Skvernelio užmojai kandidatuoti į prezidentus. Manau, tokių precedentų vyriausybės vadovas negali demonstruoti. Registruotos pataisos būtų motyvu rasti kompetentingą ministrą ir netrikdyti vyriausybės darbo“, - sako J. Sabatauskas.

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

Susiję straipsniai

Close