J. Sabatauskas: net Alytaus gaisras neprivertė valdančiųjų skirti pakankamai lėšų ugniagesiams

J. Sabatauskas: net Alytaus gaisras neprivertė valdančiųjų skirti pakankamai lėšų ugniagesiams

Opozicijos lyderis, socialdemokratas, Julius Sabatauskas registravo pasiūlymą kitų metų biudžeto projektui siūlydamas papildomai numatyti jame 2,5 milijono eurų savivaldybių ugniagesių minimalaus darbo užmokesčio padidinimui.

Savo siūlymu J. Sabatauskas  primena valdantiesiems, kad jie turi vykdyti savo pažadus ir netgi jau priimtus teisės aktus. Vyriausybė šių metų liepos 3 d. nutarimu „Dėl minimaliojo darbo užmokesčio“ nuo 2020 sausio 1 d. savivaldybių ugniagesiams padidino minimalią mėnesinę algą 52 eurais. Šiuo metu nustatyta – 555 eurai, kitais metais būtų – 607. Tačiau pinigų biudžete tam padidinimui numatė nepakankamai.

Šita valdžia demonstruoja savo cinišką požiūrį ir į pačią nelaimę, ir į ugniagesių profesijos žmones.

„Netgi tokie drastiški įvykiai, kaip gaisras Alytuje, kur labiausiai pasiaukojo ir nukentėjo priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos darbuotojai neprivertė valdančiųjų skirti biudžete pakankamai pinigų minimalios jų algos padidinimui. Turėtų būti gėda, kad žmonės dėkodami juos gelbėjusiems ugniagesiams rinko lėšas jų premijavimui, tuo tarpu valdantieji neskyrė pakankamai pinigų net minimalios algos pakėlimui. Šita valdžia demonstruoja savo cinišką požiūrį ir į pačią nelaimę, ir į ugniagesių profesijos žmones“, - sako J. Sabatauskas.

Vyriausybės su nacionalinėmis profesinių sąjungų organizacijomis sudarytoje 2020 metų Nacionalinėje kolektyvinėje sutartyje bei jos pagrindu Seimui pateiktame Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų ir komisijų narių darbo apmokėjimo įstatymo pakeitimo įstatymo projekte numatomas savivaldybių ugniagesių pareiginės algos pastoviosios dalies koeficiento didėjimas nuo esamo 3,38 iki 4.

Iš viso lėšų poreikis 2020 metams minėtam savivaldybių ugniagesių darbo užmokesčio didėjimui – 5,7 mln. eurų. Biudžeto projekte, palyginti su 2019 metais, dotacijų suma savivaldybių priešgaisrinei saugai padidinta tik 3,2 mln. eurų, trūksta -  2,5 mln. eurų.

Susiję straipsniai

Close