J. Sabatauskas: demokratinėje valstybėje procedūros turi būti skaidrios ir aiškios

J. Sabatauskas: demokratinėje valstybėje procedūros turi būti skaidrios ir aiškios

Šiandien Konstituciniame Teisme nagrinėjamas Seime priimtas sprendimas dėl daugybinės pilietybės balsuoti dvi dienas su dviejų savaičių pertrauka. Socialdemokratų frakcijos Seime seniūnas Julius Sabatauskas, kaip vienas iš oponuojančių tokiai ilgai pertraukai, klausė, kas bus daroma tas dvi savaites.

„Pirmąją dieną balsavusiųjų nuomonė jau bus žinoma tiems, kurie balsuos po dviejų savaičių. Toks dalykas rinkimų dieną traktuojamas kaip grubus agitacijos įstatymo pažeidimas. Kas vyks tas dvi savaites? Demokratinėje valstybėje turi būti skaidrios ir aiškios procedūros. Pagal šitą siūlymą siekiama rezultatą pasiekti bet kokia kaina“, – kalbėjo J.Sabatauskas.

Taip pat kilo abejonių dėl to, ar teisėta skelbti referendumą likus mažiau nei metams iki pačio balsavimo: „Prasidėjus procesui negalima keisti teisinio reguliavimo.

Pažiūrėkime, kas atsitiko, po to, kai Seimas priėmė sprendimą dėl referendumo paskelbimo. Po to, buvo priimtas naujos redakcijos referendumo įstatymas, kuriame mes jau kalbame apie dviejų dienų balsavimą su dviejų savaičių pertrauka, bet aš pažymėčiau, kad jame piliečiai galės balsuoti išankstiniame balsavime penkias dienas iki gegužės 12 dienos“, - galimus pažeidimus vardino J. Sabatauskas.

Praeityje buvo atvejų, kai referendumas vyko dvi dienas, pavyzdžiui dėl narystės Europos Sąjungoje, tačiau oponentai teigia, jog kiekviena papildoma diena didina informacijos nutekėjimo riziką.

Referendumas dėl daugybinės pilietybės turėtų vykti gegužės 12 ir 26 dienomis, kartu su Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų pirmuoju ir, jei prireiks, antruoju turu.

Plačiau apie tai galite skaityti: 15min.lt

Close