Įvyko socialdemokratų merų, savivaldybių atstovų ir Seimo frakcijos susitikimas

Pirmadienį įvyko pirmasis naujosios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Seimo frakcijos bei šios politinės jėgos merų susitikimas, kurio metu aptartas ir tolimesnis bendradarbiavimas, ir šiuo metu kylantys iššūkiai.

Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė teigė, jog susitikimas yra svarbus ir reikalingas, o frakcija – svarbus instrumentas, galintis padėti spręsti savivaldybių problemas.

Jai antrino ir susitikime dalyvavęs Jonavos meras, Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentas Mindaugas Sinkevičius, kuris džiaugėsi organizuojamu susitikimu bei išreiškė viltį, jog nuo šiol bendradarbiavimo tarp Seimo ir savivaldos bus daugiau.

„Kartais atrodo, jog centrinė valdžia nori savivaldą su botagu paauklėti, nes mes tarsi per didelius raumenis užsiauginome. Norime kuo didesnės kooperacijos, susisiekime kartu pasikalbėti, nes iš Seimo gali atrodyti kitaip, nei yra ant žemės. Savivalda – mūsų partijos pagrindas“, - kalbėjo M. Sinkevičius.

LSA direktorė Roma Žakaitienė dalijosi patirtimi bendradarbiaujant su naująja vyriausybe ir kovojant su pagrindiniu šių dienų iššūkiu – koronavirusu.

„Pasikeitus valdantiesiems kas dvi savaites susitinkame su premjere ir sveikatos apsaugos ministru. Pagalbą, valdant situaciją, siūlo ir Maisto bankas, kadangi yra labai daug perteklinio maisto. Ir, visgi, pagrindinis mūsų užsiėmimas šiuo metu – parengėme savivaldybininkų siūlymus visoms Vyriausybės programos sritims“, - veiklas pristatė R. Žakaitienė.

Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas prisidėjo sveikinant ir su iniciatyva, ir su praėjusiomis šventėmis bei išsakė pasiūlymą prie prezidiumo ir valdybos posėdžių stebėtojų teisėmis prijungti ir skyrių pirmininkus, o visą susitikimą apibendrino Seimo narė Dovilė Šakalienė: „Įtvirtinkime reguliarius susitikimus.“

2019 metais vykusiuose savivaldos rinkimuose socialdemokratų kandidatai laimėjo 15 merų postų, o 2020 metų Seimo rinkimuose – 13 mandatų.

Susiję straipsniai

Close