Iš naujo teikia „buldozeriu atmestus“ siūlymus dėl kylančių kainų

Iš naujo teikia „buldozeriu atmestus“ siūlymus dėl kylančių kainų

Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos nariai iš naujo registruoja siūlymą taikyti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatas būtiniausių maisto produktų „krepšeliui“ bei nustatyti 9 proc. lengvatinį tarifą elektros energijai ir gamtinėms dujoms buitiniams vartotojams. Be to, socialdemokratai kreipiasi į Vyriausybę siūlydami 10 proc. didinti valstybės remiamas pajamas, nustatyti elektros ir dujų kainų lubas.

„Seimo pavasario sesijos programoje pasigendame veiksmingų kovos su infliacija priemonių. Kad ir kaip valdžia nenorėtų peržiūrėti biudžeto, tai – neišvengiama. Reikia galvoti apie kasdien mažėjančią gyventojų perkamąją galią. Biudžetą teks tikslinti: keisti neapmokestinamųjų pajamų dydį, PVM, valstybės remiamų pajamų dydį. Norint palengvinti naštą namų ūkiams, būtina įvesti lubas energetikos ištekliams, o tą dalį, kuria kainos viršytų nustatytas lubas, padengti iš biudžeto“, – įsitikinęs socialdemokratų Seimo frakcijos seniūnas Gintautas Paluckas.

Socialdemokratai siūlys nustatyti lengvatinį 9 proc. PVM tarifą būtiniausių maisto produktų „krepšeliui“.

„Pigiausių maisto prekių krepšelis šiuo metu brangiausias nuo 2017 m. Pagal kainų šuolį Lietuva – viena iš lyderių Europos Sąjungoje. Prekybos tinkluose per metus brango 44 prekės iš 52, esančių būtiniausių maisto produktų krepšelyje. Kai kurie produktai brango net kelis kartus. Pavyzdžiui, pomidorų kaina per metus pakilo 88 proc., pigiausio saulėgrąžų aliejaus – 53 proc.“, – pažymi pasiūlymą parengęs Seimo narys socialdemokratas Eugenijus Sabutis.

Parlamentaras įspėja, kad vis daugiau žmonių gresia skurdas, o kainas smarkiai paveiks ir Rusijos agresija Ukrainoje.

„Mūsų pasiūlymai visada sulaukia didžiulio pasipriešinimo Seime ir dažniausiai atmetami „buldozeriu“. Šiandien valdantieji turėtų suprasti, kad reikia veikti nedelsiant, nes situacija darosi grėsminga“, – įspėja parlamentaras.

Socialdemokratai toliau kovos dėl lengvatos elektrai ir dujoms.

„Iš naujo siūlome buitiniams vartotojams nustatyti 9 proc. lengvatinį tarifą elektros energijai ir gamtinėms dujoms. Jei valstybė neįsikiš, elektra brangs iki 50 proc., o dujos – 100–200 proc. Tai Valstybinės energetikos reguliavo tarybos prognozė“, – įspėja E. Sabutis.

Socialdemokratų netenkina ir esamas valstybės remiamų pajamų dydis: 129 eurai. Jį siūloma didinti bent iki 142 eurų, atsižvelgiant į prognozuojamą 10 proc. metinę infliaciją.

„Nors valstybės remiamų pajamų dydis po kruopelę koreguojamas, jis vis dar tarsi užšaldytas nuo praėjusio amžiaus. Tikro proveržio iš dabartinės valdžios nesitikime, bet savo paramą žmonių pajamoms valstybė turi didinti nuolat ir nuosekliai. Negalime sau leisti trypčioti vietoje“, – įsitikinęs socialdemokratų Seimo frakcijos seniūnas G. Paluckas.

Susiję straipsniai

Close